Zespół Skier-Vis z trenerem Markiem Hertelem i prezesem klubu Grzegorzem Hałatiukiem.

Zespół Skier-Vis z trenerem Markiem Hertelem i prezesem klubu Grzegorzem Hałatiukiem. (fot. Adam Michalski)

Za nami Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Organizatorem niedzielnej (4.06) rywalizacji był MKS Skier-Vis, współorganizatorem skierniewicki OSiR.

Siatkarski sezon 2022/2023 dla seniorskiej drużyny Skier-Vis nie był udany i zakończył się rozczarowaniem. Zespół, który miał walczyć o awans do II ligi zakończył zmagania na 3. miejscu w województwie. Do kolejnej kampanii przystąpi pod wodzą Marka Hertela, który objął stery w Skier-Vis przed minionymi rozgrywkami.

Klub w minioną niedzielę był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów: GLKS Siatkarz Drużbice, Uczniowski Klub Sportowy Sparta, Salos Kraków oraz Społem Łódź oraz gospodynie, Skier-Vis Skierniewice. Grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Skierniewiczanki zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując 2. miejsce w weekendowym turnieju. Wygrała ekipa z Drużbic, podium uzupełnił Salos Kraków. Kolejne miejsca zajęły Sparta Grodzisk Mazowiecki i Społem Łódź.

Najlepszą środkową turnieju została wybrana Justyna Plucińska (Drużbice), najlepszą przyjmującą Karolina Paczkowska (Skier-Vis), najlepszą libero Aleksandra Patała (Salos Kraków), najlepszą rozgrywającą Dagmara Sikora (Drużbice), a najlepszą atakującą Wiktoria Nowicka (Skier-Vis). W opinii trenerów na nagrodę najlepszej zawodniczki turnieju (MVP) zasłużyła Izabela Sobańska (GLKS Siatkarz Drużbice).

– Myślimy już o przyszłym sezonie. Na pewno z zespołem dalej pracował będzie Marek Hertel – mówi Grzegorz Hałatiuk, prezes Skier-Vis. – Grupa dziewcząt, która rywalizowała w minionym sezonie w III lidze pozostanie, ale by realnie myśleć o awansie do II ligi potrzebne są wzmocnienia i będziemy się o nie starać w przerwie wakacyjnej – dodaje.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Aż 350 uczestników cyklu Czwartki Lekkoatletyczne

Skierniewicki Rajd Jesieni 2023 przeszedł do...

Indywidualne biegi przełajowe rozpoczęły sezon

Licealiada w drużynowej lekkiej atletyce

Prace przy budowie stadionu miejskiego na ostatniej...

Unia na remis w Nieborowie

Łukasz Kadziewicz w Skierniewicach. Siatkarze...

Michał Łobacz najszybszy w skierniewickiej...

Mistrzostwa Skierniewic w tenisie ziemnym dla...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA