Bartosz Żaczkiewicz, mistrz województwa łódzkiego z trenerką klubową Jolantą Barską. W weekend skierniewiczanin zadebiutuje w reprezentacji Polski.

Bartosz Żaczkiewicz, mistrz województwa łódzkiego z trenerką klubową Jolantą Barską. W weekend skierniewiczanin zadebiutuje w reprezentacji Polski. (fot. UKS Vis)

Powołani do reprezentacji Polski lekkoatleci UKS Vis, Ignacy Andrzejczak i Bartosz Żaczkiewicz, wraz z liczną grupą kolegów i koleżanek z UKS Vis wystąpili w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych U18. Zawody odbyły się w Łodzi w minioną sobotę (3.06) i zakończyły się sukcesami podopiecznych Jolanty Barskiej i Joanny Korwek.

Mistrzem województwa łódzkiego została sztafeta 4x100 metrów z wynikiem 44.33 sek. Drużyna pobiegła w składzie: Jan Krupa, Mikołaj Biedrzycki, Ignacy Andrzejczak i Bartosz Żaczkiewicz. Triumf sztafety zapowiadały doskonałe indywidualne występy sprinterów.

Znakomicie na 100 metrów zaprezentował się Jan Krupa, który wywalczył brązowy medal w biegu na 100 metrów z rekordem życiowym 11.44 sek. Rywalizację wygrał Igor Łuczyński z Rawy Mazowieckiej i imponującą życiówką 10.91 sek. Na 200 metrów sukces o stopień wyżej na podium zameldował się Bartosz Żaczkiewicz, któremu srebrny medal dał wynik 22.87 sek. Wygrał Wiktor Stala z Łodzi (22.46 sek.), a trzeci był złoty na 100 metrów Igor Łuczyński.

Bartosz Żaczkiewicz, jak na kadrowicza przystało, pewnie zwyciężył na dystansie 110 metrów przez płotki z wynikiem 14.48 sek. W finale na 400 metrów przez płotki pobiegł Mikołaj Biedrzycki (rocznik 2007), który finiszował na 3. miejscu z czasem 61.70 sek.

Niestety w konkursie trójskoku żadnej odległości nie zaliczył Ignacy Andrzejczak, który w jednym z próbnych skoków doznał kontuzji. Srebro w rywalizacji trójskoczków wywalczył inny zawodnik UKS Vis, Piotr Boryna z wynikiem 12.46 m.

Mistrzem województwa na 400 metrów przez płotki z rekordem życiowym 54.11 został Jan Gołębiowski. Ten rezultat to drugi czas w Polsce w kategorii U20 i najlepszy wynik wśród zawodników urodzonych w 2005 roku.

W konkursie rzutu oszczepem 2. miejsce zajęła Lena Korwek (rocznik 2009), która zanotowała rezultat 27.30 m.

W kategorii U16 rozgrywano zawody pięcioboju. W rywalizacji dziewcząt z trudami tej wyczerpującej konkurencji mierzyła się Jagoda Nowakowska, w męskiej części rywalizacji w ramach pięcioboju wziął udział Kacper Kamiński.

Kacper zaprezentował się znakomicie i wygrał rywalizację z dorobkiem 2307 pkt. Po pierwszej konkurencji Kacper był czwarty, konkurs skoku w dal zakończył na 2. miejscu, zdecydowanie wygrał pchnięcie kulą, miał drugi wynik w skoku wzwyż i wygrał bieg na 1000 metrów. Pięciobojowy rekord Kacpra to 2411 pkt.

Jagoda nie ukończyła zmagań. Skierniewiczanka prowadziła po trzech pierwszych konkurencjach, wszystkie wygrywając, niestety nie zanotowała żadnej odległości w konkursie skoku w dal, co przekreśliło jej szanse na ukończenie pięcioboju.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Puchar Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny

Pływacy UKS Nawa rozpoczynają walkę o medale...

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Nagrody dla sportowców za sukcesy w pierwszym...

Zmiany w Macovii. Sezon 2024/2025 w A Klasie...

Placek i Stopiński w Mistrzostwach Świata...

Wyjątkowa gratka dla koszykarzy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA