12-letnia dziewczynka bez czynności życiowych została podjęta z wody przez skierniewickich strażaków. Po przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej lekarz stwierdził zgon. Do wody weszła ze starszą o dwa lata koleżanką. Czternastolatka została przetransportowana do szpitala w Skierniewicach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór po godzinie 18 nad Zalewem Zadębie. Z relacji świadków wynika, że trzymając się za ręce, wchodziły do wody coraz głębiej. Jedna z osób relacjonuje: 

– W mojej opinii dziewczynki nie potrafiły pływać. Znalazły się w zbyt głębokim miejscu i nie potrafiły utrzymać się na wodzie.

Czternastolatka została wyciągnięta z wody przed przyjazdem strażaków. Błyskawicznie działania podjął zespół ratownictwa medycznego. Z komunikatów straży wynikało, że: „dziewczynka bez obrażeń została przewieziona do skierniewickiego szpitala".

Dzieci to obywatelki Ukrainy. Z pierwszych ustaleń wynika, że młodsza z nich (12 lat) została podjęta z wody po zbyt długim czasie.


Magdalena Studniarek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach

Z naszych ustaleń wynika, że 12-latka w wodzie mogła przebywać nawet do 20 minut. W pewnym momencie do akcji zostali zgłoszeni nurkowie z wojewódzkiej komendy, jednak dziewczynę bez czynności życiowych znaleźli skierniewiccy strażacy. Po podjęciu niezwłocznie została przeprowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Lekarz stwierdził zgon.

000000000

AKTUALIZACJA (wtorek, 6.06, godz. 12.15):

12-letnia dziewczyna była uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach. Z powodu tragicznych wydarzeń we wtorek (6.06) rano w placówce odbył się specjalnie zwołany apel dla uczniów.

– W szkole dostępny jest psycholog, z którego niemal w każdej chwili mogą skorzystać uczniowie. Pomoc psychologa jest dostępna również dla rodziny poszkodowanej – mówi w rozmowie z „Głosem” Roman Czyżewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach.

Na środę (7.06) zaplanowano dzień pamięci, dedykowany 12-letniej uczennicy. Na korytarzu zostanie wystawione zdjęcie dziewczyny, pod którym zostaną złożone kwiaty oraz zostanie zapalony znicz.

Uczniowie oraz kadra nauczycielska ma tego dnia przyjść ubrana na czarno lub w ciemnych barwach. Oczywiście to nie jest warunek konieczny .

Roman Czyżewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach

Bal Ósmoklasisty zaplanowany na środę (7.06) został odwołany. Nie odbyły się również wycieczki szkolne, które przewidziane były w tym tygodniu. Zajęcia dydaktyczne odbywają się z zgodnie z planem lekcji.

Do Szkoły Podstawowej nr1 w Skierniewicach uczęszcza również 14-letnia dziewczyna. Z ustalonych informacji wynika, że uczennica nadal przebywa w Szpitalu.

– Aktualnie jej stan stabilny niezagrażający życiu – mówi Magdalena Studniarek, oficer prasowy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 53

 • 17
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 6
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 13
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 10
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

6Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~432a 6 3 miesiące temuocena: 83% 

  dzieci + alko = tragedia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba 5 3 miesiące temuocena: 73% 

  Przecież są z Ukrainy, to im wszystko wolno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ALeo1408 4 3 miesiące temuocena: 100% 

  Co wogole dzieje się nad tym zalewem??? Często chodzę z moim 10 miesięcznym synem posiedzieć na plaży i obserwuję różne sytuacje...Nie wiem gdzie są rodzice tych dzieci z Ukrainy... ostatnia sytuacja małolaci którzy nie wiem czy mieli może 15 lat chodzili po molo puszczali swoją muzykę z głośnika dość nie przyjemną, pilii i skakali do wody czuje że to niestety nie pierwsza tragedią w tym roku... Może w końcu ktoś się tym zainteresuje...Patologia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~HM 3 3 miesiące temuocena: 73% 

  Gdzie byli rodzice?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~MMM 2 3 miesiące temuocena: 100% 

  Z takim podejściem to niedługo nikt nie będzie chciał mieć dzieci, jak wystarczy byle tragedia i zawsze winni są rodzice, niedługo to żeby mieć dzieci trzeba będzie być bardziej świętym od papieża. Szczególnie pyszczą takimi komentarzami Ci co już swoje dzieci odchowali, a które mogły robić co chciały jak były małe. Jak sie im wytknie to powiedzą że kiedyś to były inne czasy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ja 1 3 miesiące temuocena: 63% 

  Może na froncie....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Łódzkie na PLUS Drogi w centrum i poza

Nie ustąpił pierwszeństwa. Jedna osoba w...

Sztuka tworzenia garderoby

Gminy powiatu skierniewickiego także były na...

Ulice Skierniewic tętniły świątecznym życiem

Skierniewicka wisienka, czyli souvenir ze święta

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w paradzie...

Raperzy opanowali piątkową scenę w...

GWIAZDOZBIÓR na święcie w Skierniewicach

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA