12-letnia dziewczynka bez czynności życiowych została podjęta z wody przez skierniewickich strażaków. Po przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej lekarz stwierdził zgon. Do wody weszła ze starszą o dwa lata koleżanką. Czternastolatka została przetransportowana do szpitala w Skierniewicach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór po godzinie 18 nad Zalewem Zadębie. Z relacji świadków wynika, że trzymając się za ręce, wchodziły do wody coraz głębiej. Jedna z osób relacjonuje: 

– W mojej opinii dziewczynki nie potrafiły pływać. Znalazły się w zbyt głębokim miejscu i nie potrafiły utrzymać się na wodzie.

Czternastolatka została wyciągnięta z wody przed przyjazdem strażaków. Błyskawicznie działania podjął zespół ratownictwa medycznego. Z komunikatów straży wynikało, że: „dziewczynka bez obrażeń została przewieziona do skierniewickiego szpitala".

Dzieci to obywatelki Ukrainy. Z pierwszych ustaleń wynika, że młodsza z nich (12 lat) została podjęta z wody po zbyt długim czasie.


Magdalena Studniarek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach

Z naszych ustaleń wynika, że 12-latka w wodzie mogła przebywać nawet do 20 minut. W pewnym momencie do akcji zostali zgłoszeni nurkowie z wojewódzkiej komendy, jednak dziewczynę bez czynności życiowych znaleźli skierniewiccy strażacy. Po podjęciu niezwłocznie została przeprowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Lekarz stwierdził zgon.

000000000

AKTUALIZACJA (wtorek, 6.06, godz. 12.15):

12-letnia dziewczyna była uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach. Z powodu tragicznych wydarzeń we wtorek (6.06) rano w placówce odbył się specjalnie zwołany apel dla uczniów.

– W szkole dostępny jest psycholog, z którego niemal w każdej chwili mogą skorzystać uczniowie. Pomoc psychologa jest dostępna również dla rodziny poszkodowanej – mówi w rozmowie z „Głosem” Roman Czyżewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach.

Na środę (7.06) zaplanowano dzień pamięci, dedykowany 12-letniej uczennicy. Na korytarzu zostanie wystawione zdjęcie dziewczyny, pod którym zostaną złożone kwiaty oraz zostanie zapalony znicz.

Uczniowie oraz kadra nauczycielska ma tego dnia przyjść ubrana na czarno lub w ciemnych barwach. Oczywiście to nie jest warunek konieczny .

Roman Czyżewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach

Bal Ósmoklasisty zaplanowany na środę (7.06) został odwołany. Nie odbyły się również wycieczki szkolne, które przewidziane były w tym tygodniu. Zajęcia dydaktyczne odbywają się z zgodnie z planem lekcji.

Do Szkoły Podstawowej nr1 w Skierniewicach uczęszcza również 14-letnia dziewczyna. Z ustalonych informacji wynika, że uczennica nadal przebywa w Szpitalu.

– Aktualnie jej stan stabilny niezagrażający życiu – mówi Magdalena Studniarek, oficer prasowy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 54

 • 18
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 6
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 13
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 10
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

6Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~432a 6 ponad rok temuocena: 83% 

  dzieci + alko = tragedia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kuba 5 ponad rok temuocena: 73% 

  Przecież są z Ukrainy, to im wszystko wolno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ALeo1408 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Co wogole dzieje się nad tym zalewem??? Często chodzę z moim 10 miesięcznym synem posiedzieć na plaży i obserwuję różne sytuacje...Nie wiem gdzie są rodzice tych dzieci z Ukrainy... ostatnia sytuacja małolaci którzy nie wiem czy mieli może 15 lat chodzili po molo puszczali swoją muzykę z głośnika dość nie przyjemną, pilii i skakali do wody czuje że to niestety nie pierwsza tragedią w tym roku... Może w końcu ktoś się tym zainteresuje...Patologia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~HM 3 ponad rok temuocena: 73% 

  Gdzie byli rodzice?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~MMM 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Z takim podejściem to niedługo nikt nie będzie chciał mieć dzieci, jak wystarczy byle tragedia i zawsze winni są rodzice, niedługo to żeby mieć dzieci trzeba będzie być bardziej świętym od papieża. Szczególnie pyszczą takimi komentarzami Ci co już swoje dzieci odchowali, a które mogły robić co chciały jak były małe. Jak sie im wytknie to powiedzą że kiedyś to były inne czasy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ja 1 ponad rok temuocena: 63% 

  Może na froncie....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Pościg ulicami Skierniewic

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Amfetamina znaleziona w lodówce i piwnicy

Biblioteka ma swoją łąkę kwietną

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA