Ruszyli! Przed nimi 33 kilometry rowerowej przygody

(fot. Joanna Młynarczyk)

Ponad 250 osób ruszyło w niedzielne przedpołudnie (11.10) po rowerową przygodę. Oddział PTTK „Szaniec” w Skierniewicach zorganizował XX jubileuszową edycję Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

– Turystyka rowerowa i rajdy mocno zakorzeniły się w mentalności skierniewiczan, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem – mówi Sławomir Kowalski, członek PTTK.

W tym roku trasa wiedzie wokół Skierniewic i wynosi 33 kilometry.

Chcemy pokazać ciekawe miejsca w mieście i tuż poza jego granicami – informuje Sławomir Kowalski. – Startujemy z rynku w kierunku ulicy Batorego, dalej do ulicy Strobowskiej, tam szlakiem rowerowym jedziemy nad zalew Zadębie i do Zwierzyńca. Następnie w stronę ulicy Makowskiej i wracamy do Skierniewic. Przejeżdżamy ulicami Mickiewicza, Sobieskiego, dalej przez miejscowość Miedniewice-Topola w kierunku Puszczy Bolimowskiej i tam na ośrodku Grabskie Sioło kończymy rajd. Przed nami 33 km malowniczej trasy, mam nadzieję, że wszystkim uda się zażyć trochę rajdowej przygody

– podkreśla.

Podczas imprezy organizatorzy zachęcali do wzięcia udziału w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski dla Skierniewic.

Wystarczy ściągnąć aplikację „Aktywne Miasta” na swoim telefonie, pozwalającej na kręcenie kilometrów dla naszego miasta, można dołączyć do grupy skierniewickiej, a pokonana trasa zostanie zapisana automatycznie i przeliczona na kilometry na konto Skierniewic – zachęcał członek PTTK.

Za pomocą aplikacji Aktywne Miasta przez cały czerwiec można nabijać punkty dla Skierniewic, ale i dla samych siebie. Rowerzyści z najlepszym wynikiem otrzymają atrakcyjne nagrody.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS