z powiatu

Jeżów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 czerwca 2023 | 09:48 komentarzy 1
Będzie chodnik przy ulicy Górnej

(fot. Beata Pierzchała)

Remont ulicy Górnej w Jeżowie to efekt petycji mieszkańców, którzy od dawna apelowali o poprawę stanu tej drogi. Teraz ich starania zostały uwzględnione, a gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dzięki czemu pieniędzy wystarczy też na chodnik.

Mieszkańcy ulicy Górnej oraz wszyscy, którzy nią przejeżdżają, już za niecałe cztery miesiące będą mogli cieszyć się odnowioną drogą. 750 metrów to niby niewielki odcinek, ale znacznie poprawi komfort mieszkańców tej ulicy, którzy jezdnię mają wzdłuż swoich domów.

– Teraz wzdłuż osi, przy której stoją domy, powstanie półtorametrowy chodnik z kostki betonowej – zapowiada burmistrz Mariusz Guzicki. – Wybudujemy go aż do ostatnich zabudowań przy tej ulicy. Powstaną także nowe zjazdy do posesji, a jezdnię poszerzymy do 4,5 metra. Bardzo się cieszę z tego remontu, bo to realizacja petycji mieszkańców. Właściciele posesji przy ul. Górnej od lat zabiegali o przebudowę swojej ulicy, wreszcie możemy spełnić ich prośby.

Gmina zabezpieczyła na ten cel 564 044 złote, w tym 347 401 złotych dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Jankowice 0 9 miesięcy temu

  A moze tak naprawić czy też też zbudować drogę z Jankowic do Sabinowa, bo już nie daje się tam przejechać. A przecież w Jankowicach, Sabinowie też mieszkają ludzie. Może być potrzeba dojazdu karetki chociażby. A każdy które próbował tam przejechać, wie że można to zrobić tylko z minimalną prędkością, bardzo dużą uwagą i najlepiej atutem z nieco wyższym prześwitem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA