Czas zadbać o owady. Konkurs dla miłośników pszczół

(mojapszczola.pl)

Pamiętamy o wystawieniu miski z wodą dla psów, o miseczce dla kota, coraz częściej w ogrodach można dostrzec poidełka dla ptaków, ale zapominamy o owadach. Poidełka dla pszczół są konieczne, susza powoduje, że pszczół jest coraz mniej.

Choć to idealny czas na odpoczynek i relaks na świeżym powietrzu, dla pszczół i innych owadów to okres trudności. Brak opadów powoduje niedobór rosy, która jest głównym źródłem wody dla wielu owadów i ptaków. Urszula Bobrowska, sołtyska wsi Ziąbki, wpadła na pomysł, który ma promować wystawianie dla pszczół specjalnych poideł. Do współpracy zaprosiła producenta miodów „Ziąbska Pasieka” Adama Figata oraz Katarzynę Jarosińską, miłośniczkę ozdób z drewna. We troje ogłosili konkurs, który ma poprawić sytuację. Brak dostępu do wystarczającej ilości wody w okresie suszy może negatywnie wpływać na populację owadów i funkcjonowanie ekosystemu. Trzeba pamiętać, że owady odgrywają kluczową rolę w procesach zapylania i rozmnażania roślin. Konkurs jest otwarty dla wszystkich mieszkańców wsi Ziąbki, bez względu na wiek czy umiejętności manualne. Zadanie polega na zaprojektowaniu i wykonaniu oryginalnego poidełka, które będzie przyciągać ptaki i owady, zapewniając im dostęp do świeżej wody.

Poidełka będą oceniane pod względem estetyki, praktyczności, trwałości oraz atrakcyjności dla ptaków i owadów. Komisja konkursowa, składająca się z Urszuli Bobrowskiej, Adama Figata, Katarzyny Jarosińskiej wyłoni zwycięzców. Czekają nagrody rzeczowe, między innymi miody. Konkurs trwa do 30 sierpnia.

Szczegóły w papierowym wydaniu "Głosu" z 20 lipca.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA