Czesne w klubiku obniżone o ponad 200 złotych

(fot. Beata Pierzchała)

Godzianowski Klub Malucha wciąż czeka na chętnych. Radni przyjęli nawet uchwałę, która obniżyła pierwotną stawkę czesnego o 216 złotych. Mimo to w klubiku nadal jest kilka wolnych miejsc dla maluchów.

Klub malucha to namiastka żłobka, którego w Godzianowie brakowało. Pierwszy rok funkcjonowania klubu był bardzo udany, na 14 miejsc zgłosiło się 24 kandydatów. Ale czesne na rok szkolny 2022/2023 było bardzo atrakcyjne – 100 zł czesne i 100 zł wyżywienie, stąd zainteresowanie było duże. Takie stawki obowiązywały jednak tylko w pierwszym roku działania placówki, dzięki otrzymanej na ten cel dotacji. Od najbliższego roku szkolnego klub ma być utrzymywany z opłat rodziców i dotacji z gminy. Samorząd nie może już liczyć na dotację.

– Niestety, dotacja, którą otrzymaliśmy – ponad 464 tys. złotych z RPO, musiała nam wystarczyć na remont i przystosowanie pomieszczeń na potrzeby klubiku oraz jego wyposażenie, a także na utrzymanie etatów dwóch opiekunek przez rok – mówi Andrzej Mozga, wójt gminy Godzianów. – Od września musimy utrzymać klubik sami. Musieliśmy podwyższyć opłaty, bo inaczej nie dalibyśmy rady go utrzymać.

Z 14 miejsc, które oferuje klub malucha, nadal jest 6 wolnych.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 3 sierpnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA