Pielgrzymowali do Miedniewic Klasztornych

(fot. Joanna Młynarczyk)

Z dziesiątkami próśb w sercu – o uzdrowienie dla siebie i bliskich, o pojednanie w rodzinach, wyrwanie z nałogu, pokój na świecie – w ciągu siedmiu godzin pokonali około 22-kilometrową trasę, by stanąć przed obrazem Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. Ze Skierniewic drogę pokonało około 65 osób.

To już tradycja, że 1 sierpnia, kiedy świętujemy rocznicę powstania warszawskiego, ze Skierniewic wyrusza pielgrzymka do Miedniewic, jak zwraca uwagę ks. Jacek Ciupiński, franciszkanin – miejsca wyjątkowego, w którym cuda zdarzają się bez przerwy.

Nie są one publicznie nagłaśniane, ale słyszę o nich w konfesjonale – mówi ks. Jacek Ciupiński.

Jak słyszymy, pielgrzymka do Miedniewic Klasztornych jest bardzo ważna dla Skierniewic. Idą w niej wierni z kilku parafii – m. in. św. Jakuba, z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, teraz także z nowej parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz z parafii św. Józefa na Rawce.

W tym roku skierniewiczanie wyruszyli pod wodzą ks. Tomasza Muszyńskiego oraz ks. Krzysztofa Lichoty.

Od lat ludzie pielgrzymują do Miedniewic, jednak nie tylko ze Skierniewic, ale też z Sochaczewa, Żyrardowa, Błonia, Łowicza, Radziwiłłowa i innych okolicznych miejscowości.

Miedniewice są nazywane Częstochową Mazowsza – zwraca uwagę ks. Krzysztof Lichota. – Znajduje się tam pierwszy w Polsce obraz Matki Bożej, ukoronowany za zgodą kapituły watykańskiej w Polsce. Było stosunkowo blisko, i można było pójść na odpust, pomodlić się, przenocować i następnego dnia wrócić, a pielgrzymka na Jasną Górę wymagała większego przygotowania, tu było prościej. Zostawiają życie doczesne i ruszają w drogę. Mogą wyciszyć się, pomodlić za siebie, swoje rodziny.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA