Inseminacja domaciczna sposobem na niepłodność

Nie każdej parze z łatwością udaje się zajść w ciążę. Niektórzy starają się wiele miesięcy, a nawet lat, żeby cieszyć się narodzinami dziecka. Niepłodność dotyka coraz więcej par, na szczęście istnieją sposoby na jej pokonanie. Inseminacja domaciczna to jedna z metod wspomaganego rozrodu dająca nadzieję na spełnienie marzenia o rodzicielstwie. Decyzja o podjęciu tej procedury powinna być zawsze dokładnie skonsultowana z lekarzem specjalistą, który dobierze najlepszą formę leczenia, uwzględniając indywidualne potrzeby i sytuację medyczną pacjentów. Zabieg można przeprowadzić chociażby w Klinice Bocian w Łodzi.

Na czym polega inseminacja i kiedy można ją wykonać?

Inseminacja domaciczna, zwana także IUI (z ang. Intrauterine Insemination), polega na wprowadzeniu wcześniej przygotowanego nasienia bezpośrednio do jamy macicy kobiety. Dzięki temu plemniki mają skróconą drogę do komórki jajowej, tym samym zwiększają się ich szanse na zapłodnienie i uzyskanie ciąży. Inseminację zaleca się kobietom i mężczyznom, u których nieskuteczne okazały się podstawowe metody walki z niepłodnością. Proponuje się ją zazwyczaj, gdy obniżona jest jakość nasienia mężczyzny, a także kiedy lekarze nie potrafią znaleźć konkretnej przyczyny problemów z poczęciem dziecka lub jeśli istnieją anatomiczne nieprawidłowości narządów rodnych u obojga partnerów. IUI może także okazać się skutecznym rozwiązaniem w przypadku nieregularnych owulacji i endometriozy we wczesnym etapie rozwoju.

Jak przebiega zabieg inseminacji?

Po wykonaniu odpowiednich badań i zakwalifikowaniu pary do zabiegu inseminacji lekarz zazwyczaj rozpoczyna stymulację jajników u kobiety za pomocą leków hormonalnych. Jej celem jest wytworzenie 2-3 dojrzałych komórek jajowych w danym cyklu, co zwiększa szanse na skuteczność procedury. Kiedy jajniki są odpowiednio przygotowane, specjalista wyznacza optymalny moment do przeprowadzenia inseminacji. W tym czasie jej partner oddaje próbkę nasienia, która zostaje poddana przygotowaniu w laboratorium. Gdy nasienie jest już gotowe, następuje właściwa część inseminacji, czyli wprowadzenie materiału bezpośrednio do jamy macicy za pomocą cienkiej rurki tzw. katetera. Cały proces jest bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Po zakończeniu procedury, pacjentka może wrócić do swoich codziennych aktywności. Dwa tygodnie po inseminacji zalecane jest wykonanie testu ciążowego z krwi – badania Beta-hCG.

Gdzie zrobić inseminację w Łodzi?

Profesjonalną pomoc w przypadku problemów z płodnością można uzyskać w Klinice Bocian w Łodzi zlokalizowanej przy ul. Piotrkowskiej 157a. Ośrodek nie tylko zapewnia najnowocześniejsze metody leczenia niepłodności takie jak inseminację domaciczną i zapłodnienie pozaustrojowe in vitro, ale również stawia nacisk na troskę o komfort i bezpieczeństwo. Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym oraz posiada w swoim składzie zespół doświadczonych lekarzy specjalizujących się w medycynie wspomaganego rozrodu. Klinika Bocian w Łodzi oferuje swoim pacjentom kompleksową opiekę i wsparcie na każdym etapie leczenia niepłodności, od konsultacji aż po opiekę w trakcie ciąży.

Wszystkie osoby zainteresowane leczeniem niepłodności w Klinice Bocian w Łodzi proszone są o bezpośredni kontakt z placówką pod numer telefonu: +48 42 620 00 20.

 

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA