Ranking zagłębiarek - jaka zagłębiarka jest najlepsza?

To, jaka zagłębiarka jest najlepsza, jest zależne od wielu parametrów. Powtarzalne cięcia ukośne, głębokość cięcia, moc silnika i inne aspekty wpływają na to, czy dana zagłębiarka będzie godna polecenia. Do cięcia drewna często polecane są zagłębiarki DeWalt, które są wykorzystywane zarówno przez amatorów jak profesjonalistów. Dowiedz się, którą zagłębiarkę najlepiej kupić i czym kierować się przy wyborze.

  1. Jaka zagłębiarka będzie najlepsza?
  2. Podstawowe parametry techniczne zagłębiarek
  3. Ranking zagłębiarek
  4. DeWalt DCS520T2R
  5. DeWalt 165
  6. DeWalt DWS520KTR-QS
  7. Podsumowanie rankingu zagłębiarek

Kupując zagłębiarki zawsze trzeba kierować się indywidualnymi potrzebami. Nieco inne parametry będą istotne w przypadku zastosowania domowego, a inne w przypadku profesjonalnej pracy w warsztacie. Dowiedz się, kiedy dane parametry będą istotne i czy każdą zagłębiarką można wykonać wszystkie precyzyjne prace.

Jaka zagłębiarka będzie najlepsza?

Dobrze dopasowana zagłębiarka przede wszystkim powinna spełniać zindywidualizowane potrzeby fachowca. Kupując sprzęt do garażu, niektóre z parametrów będą miały mniejsze znaczenie. Może do nich należeć pojemność akumulatora, która w pracach domowych lub w czasie niewielkich zadań nie będzie miała większego znaczenia. Wynika to z faktu, że każdy model zagłębiarki ma na tyle sprawny akumulator by wytrzymać wystarczająco długo, by wykonać proste prace. Jednocześnie w warunkach przemysłowych te wymagania mogą być już zupełnie inne.

Do cięcia drewna w warsztacie, w którym wykonuje się szerokie spektrum prac warto wybrać modele dające jak najszerszy zakres możliwości regulacji. Na samą regulację składają się mechanizmy sterujące wieloma płaszczyznami, które powinno się zweryfikować. Ważna jest także choćby prędkość obrotowa i możliwość cięcia pod określonym kątem.

Podstawowe parametry techniczne zagłębiarek

Chcąc kupić odpowiedni sprzęt trzeba przeanalizować różne modele zagłębiarek. Jedną z kwestii, które trzeba uwzględnić, jest odpowiednio długi czas pracy. To z kolei jest warunkowane pojemnością akumulatora i jakością samej baterii. Kolejny z istotny aspektów to szyna prowadząca, która powinna być duża i przede wszystkim ergonomiczna. Tylko dzięki temu będzie można komfortowo pracować z danym urządzeniem.

Analizując parametry techniczne należy też zwrócić uwagę na to, jaka jest maksymalna głębokość cięcia, średnica tarczy oraz zakres regulacji obrotów. Ograniczona głębokość cięcia drewna może ograniczyć funkcjonalność zagłębiarki. To samo dotyczy ilości obrotów, które podczas pracy trzeba regulować w zależności od rodzaju materiału, z którym się pracuje. Nie bez znaczenia jest także to, jakie wymiary ma cała zagłębiarka oraz jaki kształt ma prowadnica.

Ranking zagłębiarek

Na rynku dostępnych jest wiele modeli zagłębiarek, które mogą być odpowiednie zarówno do użycia w warszatacie jak i w domu. Sprawdź ranking najlepszych modeli, a także poznaj ich mocne i słabe strony. Poniżej znajdziesz jedynie modele, które są już obecne na rynku i spełniają wyśrubowane kryteria fachowców. Poszczególne zagłębiarki nieco się od siebie różnią, więc sprawdź, która będzie najlepsza.

DeWalt DCS520T2R

Model DeWalt DCS520T2R to zagłębiarka akumulatorowa nadająca się do profesjonalnego użytkowania. Umożliwia precyzyjne cięcie w obrabianym materiale ze względu na wiele możliwości regulacji. Średnica piły to 165 mm a maksymalna głębokość cięcia przy 90 stopniach to 55 mm. Kąt ukosowy wynosi 15 stopni, a kąt odchylenia od pionu to 0-47 stopni. Takie parametry pozwolą ustawić sprzęt tak, by w dowolnym miejscu materiału osiągnąć zamierzony efekt. Sporą zaletą jest przemyślana konstrukcja, która jest wynikiem pracy inżynierów bazujących na doświadczeniach użytkowników. Z takimi parametrami szybsza praca jest osiągalna nawet w profesjonalnych warunkach.

DeWalt 165

Model DeWalt165 jest zagłebiarką odpowiednią zarówno do profesjonalnego jak i amatorskiego zastosowania. Tarcza tnąca ma 48 zębów, co pozwala na efektywną pracę, a głębokość cięcia regulowana zapewnia duże możliwości. Piła tarczowa pracuje sprawnie dziki mocnemu silnikowi, który pozwala na długotrwałą pracę bez konieczności przerywania ze względu na przegrzewanie się.

Zabezpieczenie przeciwodpryskowe gwarantuje też bezpieczeństwo. Dużą zaletą jest to, że zagłębiarka jest bardzo wygodna i ma relatywnie niewielkie rozmiary i ciężar. Dzięki temu lepsza jakość cięcia idzie w parze z wygodą. Na rynku dostępne zagłebiarki często mają problem właśnie z ergonomią, który w tym modelu nie występuje.

DeWalt DWS520KTR-QS

DeWalt DWS520KTR-QS to zagłebiarkaz prowadnicą - https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektronarzedzia-dewalt/dewalt-zaglebiarka/. Jej zastosowanie jest wszechstronne, więc często jest polecana przez fachowców. Wraz z szyną prowadzącą pozwala na wygodną i precyzyjną pracę z materiałami o różnej grubości i twardości. Ten model swobodnie dnie elementy z litego drewna twardych gatunków, na co pozwala mocny silnik. Ilość sposobów i stopni regulacji została tak dopasowana, by zagłebiarka spełniała oczekiwania najbardziej wymagających fachowców oraz amatorskich majsterkowiczów.

Podsumowanie rankingu zagłębiarek

Wybierając jedną z powyższych zagłebiarek masz pewność, że kupujesz produkt, który idealnie sprawdzi się zarówno w przydomowym garażu jak również w firmie.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Porady specjalistów

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej przy...

Wakacyjna Przygoda w Parku Wodnym Suntago!

Wywóz gruzu i odpadów remontowo-budowlanych w...

Jonizacja – dlaczego jest niezbędna przy...

Teleporady a leczenie chorób przewlekłych

Na co zwrócić uwagę, wybierając pompę ciepła?

Na torze do przyszłości: Dlaczego kariera w...

Dyskutowali o wypaleniu zawodowym

Egzekucja także z pensji minimalnej?

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA