Wybierali najpiękniejszą Maję i najprzystojniejszego Gucia

(fot. Joanna Młynarczyk)

Były warsztaty robienia świec z wosku, budowania domków dla pszczół, a także pogadanki na temat pszczół. Dzieci mogły zobaczyć jak funkcjonują te owady w ulu i dowiedzieć się jak rozpoznać w roju królową pszczół. Jednak głównym punktem wydarzenia były wybory najciekawszych strojów dla Mai i Gucia. Za nami Mszczonowski Dzień Pszczoły (18.08).

W konkursie wzięło udział kilkanaścioro dzieci, przebranych za Maję i Gucia, dla których stroje przygotowali rodzice. Nie było łatwo wybrać najciekawiej przebrane dzieci – przyznaje Grażyna Pływaczewska, dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

Mszczonowski Dzień Pszczoły zorganizowano (18.08) w parkowym amfiteatrze po raz pierwszy. Były warsztaty robienia świec z wosku, budowania domków dla pszczół, a także pogadanki na temat pszczół. Dzieci mogły zobaczyć jak funkcjonują te owady w ulu i dowiedzieć się jak rozpoznać królową pszczół w roju. Ponadto zorganizowano konkurs malarski, a na scenie odbyły się animacje dla najmłodszych prowadzone przez instruktorów MOK.

Zależało nam dzisiaj, aby uświadomić mieszkańcom, jak ważne w przyrodzie są pszczoły, jak dużo pożytecznego robią dla ludzi

– podkreśla Grażyna Pływaczewska. – W przyszłym roku powtórzymy imprezę i mam nadzieję, że Mszczonowski Dzień Pszczół wejdzie na stałe do oferty naszych wydarzeń kulturalnych – dodaje dyrektor.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA