z powiatu

Słupia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 sierpnia 2023 | 12:51 komentarzy 5
Psioczą na wyremontowaną drogę

(fot. Beata Pierzchała)

Zakończyła się przebudowa drogi gminnej w Słupi. Ten blisko 2,5-kilometrowy odcinek został już oddany do użytku. Jednak część mieszkańców szybko zapomniała, jak ta droga wyglądała wcześniej i zamiast zadowolenia z nowej drogi, słychać narzekanie.

Choć od początku było wiadomo jak będzie wyglądał remont drogi przez Słupię, to po zakończeniu robót odezwali się niezadowoleni mieszkańcy. Niektórzy wprost twierdzili, że poprzednio było lepiej, bo na podwórko lepiej się wjeżdżało. Byli też i tacy, którzy przewidywali nieszczęścia na drodze, bo „przecież teraz będą jeździć bardzo szybko”. Jeszcze pół roku temu opinie były zgoła inne, bo droga była bardzo wąska, na krawędziach powykruszana i poruszanie się nią sprawiało mnóstwo kłopotów mieszkańcom.

–  Co ja mam powiedzieć? Nawet nie wiem, jak to skomentować. Jezdnia jest poszerzona, teraz mogą spokojnie minąć się dwa auta, są pobocza. Oczekiwałem raczej, że ludzie będą się cieszyć, że mają dobrą drogę – mówi Mirosław Matulski, wójt gminy Słupia.

Uwagi dotyczą najczęściej zjazdów na prywatne posesje. Według planów remontowych, nie było mowy o ich przebudowie, tymczasem niektórzy mieszkańcy Słupi wyraźnie tego oczekiwali. Teraz, gdy okazało się, że zjazdy nie będą naprawiane, niezadowoleni twierdzą, że „wcześniej było lepiej”.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 31 sierpnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 14

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kuba 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Jeżeli są remonty to są utrudnienia nawet w mieście Łodzi nie tylko w wielkopańskiej Krosnowie. A jeśli chodzi o Słupie to przecież rozkapryszona stolica i wszystko im się należy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~obserwator 4 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Przyjedzcie i zobaczcie co wyprawiają w Krosnowie. Kilkadziesiąt metrów dziury bo wykorytowali pod odwodnienie i tak zostawili. Ludzie przez kilka dni bez dojazdu do posesji, musieli parkować po drugiej stronie jezdni. Gdyby była potrzeba dojazdu karetki, straży to dopiero byłby dramat. Ktoś za to powinien beknąć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~tak mi przyszło do głowy 3 9 miesięcy temuocena: 67% 

  "Polskość to nienormalność". To cytat z wypowiedzi ambasadora niemieckich interesów w Polsce. I jakby nie patrzyć jak teraz łże to chyba wtedy powiedział prawdę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ja to ja 2 9 miesięcy temuocena: 78% 

  Mentalności narodu nie zmienisz....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~rolnik mały 1 9 miesięcy temuocena: 86% 

  Skoro tak to Wójt powinien puścić tam czołg z pługiem ......popruć asfalt i tyle.....zawsze się trafią matoły....a może tak coś sami od siebie i dla siebie, a nie tylko daj i daj.....zrób....!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA