– Wrzesień nazywam miesiącem truskawkowym. To idealny czas na sadzonki prosto z pola – mówi w rozmowie z „Głosem” Paweł Bielicki, prezes OEMS Prusy.

– Wrzesień nazywam miesiącem truskawkowym. To idealny czas na sadzonki prosto z pola – mówi w rozmowie z „Głosem” Paweł Bielicki, prezes OEMS Prusy. (fot.Bartosz Nowakowski)

Podobnie jak w ubiegłych latach Ośrodek Elitarnego Materiału Szkółkarskiego w Głuchowie podczas Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw wystawi swoje stoisko w Osadzie Pałacowej. Hitem wrześniowych dni mają być sadzonki truskawek wykopane prosto z pola.

W Prusach pod Głuchowem pracownicy Ośrodka Elitarnego Materiału Szkółkarskiego (OEMS) właśnie wybierają najlepsze okazy sadzonek truskawki, które w najbliższy weekend (16 - 17.09) zostaną wystawione na stoisku podczas Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

– Wrzesień nazywam miesiącem truskawkowym. To idealny czas na sadzonki prosto z pola – mówi w rozmowie z „Głosem” Paweł Bielicki, prezes OEMS Prusy.

Na stoisko szykowane są specjalne pęczki, w których znajduje się 10-15 różnych odmian.

– Od lat szykujemy dla zainteresowanych taką specjalną mieszkankę sadzonek. Uważamy, że to najlepsze rozwiązanie, ponieważ w dalszej kolejności klient może sobie wybrać najlepsze odmiany pod swoje uprawy – dodaje Paweł Bielicki.

Dodatkowo stoisko zostanie zaopatrzone w drzewka jabłoni, grusz oraz śliw. Przeważnie będą to podstawowe odmiany i najbardziej rozpoznawalne przez amatorów. Drzewka będą sprzedawane w specjalnie dedykowanych pojemnikach, które mają służyć jako dodatkowe zabezpieczenie.

Prezes OEMS podkreśla, że w tym roku nie nastąpi również wzrost cen materiału szkółkarskiego. Choć wiele mogłoby na to wskazywać, ponieważ ceny nawozów, wody oraz koszty innych niezbędnych spraw znacznie wzrosły.

– D pełną gwarancję odmiany. To właśnie dzięki nam to wszystko się zaczyna i przede wszystkim każda z odmian może przetrwać. W pewnym sensie to praca u podstaw – podkreśla Paweł Bielicki.

Szkółkarze z Prus przewidują, że tegoroczny materiał, który będzie dostępny w październiku będzie bardzo zbliżony do ostatnich sezonów.

– Co prawda mieliśmy suszę, ale dla nas nie stanowiła ona większego problemu. Mamy specjalne systemy nawadniające, które nie zawiodły – kończy Paweł Bielicki. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Prezydent Skierniewic świadkiem w procesie o...

Jeśli nie europejskie centrum ortopedii to co?...

W pierwszym podejściu nie udało się wskazać...

Przy markecie w Skierniewicach powstaje skup...

Zastępca prezydenta Skierniewic nie zamierza...

Dwie kolizje drogowe, jedna osoba w szpitalu

2 w 1 na działkach, czyli malinotruskawka lub...

Już w piątek początek koszykarskiego...

W długi majowy weekend wybierzcie się do...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA