GWIAZDOZBIÓR na święcie w Skierniewicach

(fot.arch)

 • Gwiazdozbiór 46. Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw: Skierniewickie wydarzenie znów z festiwalowym rozmachem!
 • Święto po raz kolejny zaskakuje rozmachem przestrzeni muzycznej. W tym roku na dwóch scenach będziemy mogli podziwiać aż 16 wyjątkowych koncertów. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o atrakcje; miejska impreza staje się coraz bardziej zróżnicowana.

Decyzja o zmianie koncepcji i podzieleniu muzyki na Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw na dwie sceny tak naprawdę otworzyła nowe możliwości. Kolejna przestrzeń artystyczna, ale i dodatkowy czas na scenie głównej pozwoliły na ewolucję w stronę festiwalowego grania. Patrząc na kolejne zestawienie gwiazd, śmiało można powiedzieć, że wyznaczony kierunek udaje się sprawnie realizować. Alternatywa łączy się z klasyką, tworząc niepowtarzalne zestawienie artystów, zespołów oraz muzycznych projektów adresowanych do każdego odbiorcy. Scena główna święta w tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, będzie funkcjonowała przez trzy dni. - Decyzja o rozwinięciu sceny głównej okazała się strzałem w dziesiątkę. Musimy dostrzegać trendy związane z muzyką słuchaną przez młodzież. Nie dziwi więc obecność artystów szczególnie popularnych wśród tej grupy wiekowej. Ci wykonawcy dziś zajmują topowe miejsca wśród wszystkich muzycznych zestawień, jeśli chodzi o popularność. Nic więc dziwnego, że koncept zaproponowany podczas ubiegłorocznego święta dalej jest rozwijany - podkreśla Prezydent Miasta Skierniewice, Krzysztof Jażdżyk.

Piątek to set miejskiej muzyki młodzieżowej. Raperzy Avi, Gibbs, Mr Polska oraz Żabson wypełnią scenę główną wieczorem 15 września. Sobota i niedziela to natomiast klasyka zgrabnie wymieszana ze współczesną alternatywą. Agnieszka Chylińska, T-Love, Organek, Happysad, IRA, Myslovitz czy legendarne Alphaville zagospodarują przestrzeń na rynku w dwa kolejne wieczory Święta Kwiatów. - Eksperymentujemy także z mniej oczywistymi projektami, które zagoszczą na scenie głównej. W tym roku będzie to, chociażby orkiestra symfoniczna z Charkowa, która zaprezentuje bardziej klasyczny, choć mocno widowiskowy repertuar. Należy wziąć pod uwagę, że jest to orkiestra, która mimo ogromnych przeciwności losu, związanych z wojną na Ukrainie, cały czas próbuje artystycznie działać. Ten koncert będzie miał więc wymiar symboliczny-dodaje prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Mówiąc o święcie kwiatów nie można zapominać także o scenie tanecznej, która będzie w tym roku organizowana na plenerowej przestrzeni przy Centrum Kultury i Sztuki. Na ulicy Reymonta usłyszymy Jorrgusa, Ekstazy, szczególnie popularnego w sieci Skolima czy klasykę muzyki disco - grupę Boys. - Warto pamiętać, że wejścia na wszystkie koncerty są całkowicie bezpłatne. To w pewnym sensie fenomen. Mamy bowiem mocno zróżnicowane granie, realizowane na zjawiskowej scenie w pełnej profesjonalnej odsłonie, które jest dostępne dla każdego mieszkańca oraz gościa, który odwiedzi w tym czasie nasze miasto. Liczę, że taka muzyka przyciąga i jeszcze bardziej podkreśla rangę Święta Kwiatów - wydarzenia, które, jak widzimy, mocno zakorzenione jest nie tylko w przestrzeni branżowej, owocowo-roślinnej, ale także kulturalnej - kwituje Krzysztof Jażdżyk.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Nad Zalewem Zadębie w Skierniewicach odbędzie...

Ponad 8 tysięcy skierniewickich uczniów w piątek...

Nie ma chętnych na dyrektora podstawówki w...

Starty z orzełkiem na piersiach już w sobotę

Konferencja Frusto w Sadzie

Najmłodsi azetesiacy nadal w grze

Punkt konsultacyjny „Czystego powietrza”? Nie...

KONKURS. Wygraj wejściówki!

Teleporady a leczenie chorób przewlekłych

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA