Z jarzębiną pod pachą, dębem w torebce. W lesie pod Skierniewicami gwar

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

To już piąta edycja akcji #SadziMY zainicjowanej przez parę prezydencką. We wszystkich nadleśnictwach w kraju w tym tygodniu rozdawane były drzewka… zwłaszcza ku uciesze najmłodszych. Drzewka rozchodziły się na pniu.

Mariusz Wasiak, pracownik Nadleśnictwa Skierniewice mówi: – Przygotowaliśmy 2000 sadzonek – 1000 sosny, 500  sztuk jarzębiny i 500 sztuk dębu.

Dwa dni wystarczyły, by rośliny trafiły do nowych właścicieli. Leśnicy marzyli: – Proszę wyobrazić te drzewa w przestrzeni naszych miast, ogródków, działek…

Edukowali również – przy wyborze miejsca sadzenia należy zwrócić uwagę, że teraz są to małe sadzonki, ale z nich wyrosną duże drzewa, więc  będą potrzebowały przestrzeni – szczególnie dąb, który ma ogromną koronę. Są to gatunki światłożądne. Jeśli właściciel sadzonek potrzebował będzie na decyzję, gdzie posadzić rośliny, więcej czasu, wystarczy, że sadzonki zadołuje, a następnie wsadzi już w miejsce docelowe – wykładał Mariusz Wasiak.W poniedziałek (2.10) odwiedziły nadleśnictwo przedszkolaki z Makowa i Strzybogi  oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach. Ci ostatni zapowiedzieli, że jarzębiny posadzą, przy budynku szkoły następnego dnia. Przedszkolaki ze Strzybogi głośno zastanawiały się, czy rodzice wysadzą drzewka bliżej domu, czy wspólnie wybiorą się na pole, czy nad rzekę, by tam znaleźć miejsce dla drzewek, które dzieci wzięły w opiekę.Aleksandra Koza, opiekun grupy uspokajała maluchy – część drzewek uczyni przestrzeń wokół naszej placówki jeszcze piękniejszą.

– Przyjechaliśmy po drzewka, ale dzieci wzięły udział też w zajęciach edukacyjnych. Wiemy już, jak wygląda praca leśnika i np. które grzyby można jeść, których nie wolno zrywać.Karol ze Strzybogi przekonywał: – Moja mama uwielbia kwiaty i zna się na wszystkich nasionkach, więc znajdzie miejsce dla moich drzewek, a tato, ponieważ jest rolnikiem posadzi je najmądrzej, jak można sobie wyobrazić.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Dawnego dworku już nie ma. Pozostało kilka ścian

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej przy...

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA