"Przed garażami mamy błoto" -- mieszkańcy pokazują prezydentowi miasta Krzysztofowi Jażdżykowi zdjęcia. (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Przymusowych wywłaszczeń nie będzie, bo brak uzasadnienia dla podobnych. Urząd na prośbę skierniewiczan sprawdzi natomiast, ilu właścicieli blaszaków służących za garaże faktycznie płaci za ich użytkownie. „Może warto przy okazji porządkowania terenu, usunąć część z zaniedbanych kontenerów i zorganizować ogólnodostępne miejsca parkingowe„– padła propozycja. Urząd odpowiada – sprawdzimy możliwości.

Ponad 50 tys. aut zarejestrowanych jest w Skierniewicach, coraz trudniej o miejsca do parkowania, coraz pilniej wymagają rozwiązania problemy związane z dzieleniem przestrzeni publicznej przez pieszych i zmotoryzowanych.

W poniedziałek (6.11) mieszkańcy zostali poproszeni przez ratusz na spotkanie i skonsultowanie proponowanych przez urbanistów rozwiązań. Chodzi o modernizację ulicy Kaczorowskiego, która w najbliższych miesiącach, prócz rozprowadzania lokalnego ruchu (bloki, garaże, działki) służyć będzie także korzystającym ze zmodernizowanych obiektów.

– Zanim stadion został zakończony, po obu stronach wąskiej jezdni ustawiają się samochody rodziców przywożących dzieci na treningi – kobieta pokazuje zdjęcia. – Zastawiono mi wyjazd z garażu! – irytowała się.

Na taką interwencję urzędnicy odpowiadają – proszę dzwonić po straż miejską lub policję. Zapewniają natomiast, że sytuacja jest przejściowa, a planowane inwestycje – utwardzenie i odwodnienie ulicy Kaczorowskiego (bez szans tak naprawdę na zorganizowanie dodatkowych miejsc postojowych), a także przebudowa ulicy Pomologicznej (z drugiej strony stadionu) i organizacja w tamtej części dodatkowych 250 miejsc postojowych, rozluźni sytuację.

Ulica Kaczorowskiego prowadzi od al. Rataja, w kierunku ogródków działkowych, zmodernizowanego stadionu. W najszerszym miejscu – na odcinku przed stadionem ma 14 metrów, wcześniej 12 metrów, w najwęższym miejscu – 7 metrów.

O ewentualnym przejęciu gruntu od działkowiczów mowy nie ma. Ogródki działkowe wywłaszczonych straciłyby swój walor.

– Niby jak uprawiać rekreację na działce o szerokości 5 metrów – dopytywała podczas spotkania jedna z właścicielek.

Ratusz zapewnia – nie przewidujemy wywłaszczeń, chyba że właściciele dobrowolnie zrzekną się fragmentów działek. Urząd zabezpieczył fundusze na wykupy.

W ulicy Kaczorowskiego zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa, woda trafiać będzie do kanalizacji w ul. Rataja. Przewidziano również budowę oświetlenia ulicznego, po stronie północnej. Słupy elektroenergetyczne zostaną przesunięte w taki sposób, by poszerzyć chodnik.

Koncepcja nie przewiduje natomiast, na co zwracają uwagę sami urzędnicy – miejsc postojowych dla właścicieli ogródków działkowych. W tej chwili działkowcy ustawiają samochody wzdłuż ul. Kaczorowskiego.

Obecnie ul. Kaczorowskiego doprowadza ruch do ogródków działkowych, do ok. 170 garaży, bloku mieszkalnego (93 mieszkania), obecnie także do zmodernizowanego stadionu miejskiego. (dostęp do obiektu od ul. Pomologicznej i Kaczorowskiego).

– Chodzi o uporządkowanie tego fragmentu miasta, odprowadzenie wody z terenu garaży – wyjaśniają urzędnicy.

Pytanie otwierające dyskusję, nie zamknęło dialogu mieszkańcy-urzędnicy. Jeden z uczestników spotkania zapytał – „Czy gdyby nie powstał nowy blok przy ul. Kaczorowskiego, miasto wyremontowałoby tę drogę?”

– Inwestycja jest do realizacji w przyszłym roku. Teren przy garażach zostanie odwodniony, nie przewidujemy utwardzenia gruntu – informuje Zbigniew Zagawa, naczelnik wydziału dróg miejskiego ratusza.

Pozostaje pomysł, przez część uczestników spotkania przyjęty bez entuzjazmu – a może warto zrobić przegląd garaży dzierżawionych od miasta? Uporządkowanie tego tematu, być może pozwoliłoby zbudować stanowiska postojowe – zaproponował ktoś z sali.

Urzędnicy odpowiadają – sprawdźmy sumienność wnoszenia opłat za dzierżawę. Zapewnili również, że wyrównają – doraźnie – teren przed garażami.

 
 

 

 

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~cwaniaki 3 5 miesięcy temu

  Więc BIELANY I budokan są do przodu 500 tyś,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak się zarabia,,,,,,,,,,,,,,,,,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~FAN-23 2 5 miesięcy temu

  TAKI PLUS TEGO SPOTKANIA ŻE PRZED OGLĘDZINAMI TERENU POSPRZĄTANO WOKÓŁ TYCH BLASZANYCH PSICH BUD,,,,,,,A MAMY XXI WIEK.....A TU TYLE SLAMSÓW.........W CENTRUM.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~dfgdfg 1 5 miesięcy temu

  jażdzyk kiedy kasa za nadgodziny dla nauczycieli?? halo!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

NOWE SHOW jak z bajki

Wielkie Otwarcie KODANO Optyk w Skierniewicach!

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

Dzieci z Przedszkola numer 1 w Skierniewicach są...

Minister infrastruktury podpisał decyzję. Pod...

Skierniewiczanin zjadł zęby, miasto nie da mu...

Wszędzie tam, gdzie mogą „uratować...

Najcieplej przy kominie. Pięć kotów znalazło...

Potencjalny podpalacz auta usłyszał zarzuty

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA