Niestosowanie się do przepisów strefy zamieszkania grozi kierowcom mandatem karnym w wysokości 100 złotych oraz jednym punktem karnym.

Niestosowanie się do przepisów strefy zamieszkania grozi kierowcom mandatem karnym w wysokości 100 złotych oraz jednym punktem karnym. (fot. Beata Pierzchała)

Po zakończeniu rewitalizacji Rynku Kościuszki w Bolimowie, oprócz nowej oprawy centralnego punktu w mieście, wprowadzono także nową organizację ruchu na tym obszarze. Nie wszyscy wiedzą, że jest to teraz tak zwana „strefa zamieszkania”, która rządzi się swoimi prawami.

Odrestaurowany Rynek Kościuszki wygląda pięknie. Wiele osób wybiera to miejsce na krótki odpoczynek. Tutaj parkują też zmotoryzowani. Niektórym sprawia trudność poruszanie się po obszarze, który obecnie jest „strefą zamieszkania”. Z przyzwyczajenia wybierają na miejsce parkingowe pobocze drogi jednokierunkowej, a to błąd, za który można zostać ukaranym mandatem.

– Cały obszar rynku, oczywiście z wyłączeniem drogo wojewódzkiej 705, to teraz strefa zamieszkania – informuje Patryk Kołosowski, zastępca burmistrza Bolimowa. – Są tam wyraźnie wyznaczone miejsca parkingowe i polecałbym tam właśnie zostawiać auta. W innych miejsca samochody nie mogą być parkowane. Przestrzegam wszystkich kierowców przed jeżdżeniem na pamięć, bo poruszanie się po tym obszarze ma zupełnie inną specyfikę niż dotąd.

Strefa zamieszkania to obszar na drodze publicznej, gdzie pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdami, a kierowcy muszą ustąpić mu drogi w każdym przypadku.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 9 listopada.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA