Nowa droga połączy ul. Gajową ze ścieżką pieszo-rowerową wokół zalewu
 • Urząd miasta poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty na wykonanie dokumentacji projektowej zadania. 60 tys. zł zapłaci miasto firmie z Lubszy (draftAB).
 • Terminy wskazane w ogłoszeniu pozwalają rozpisać roboczy charakter planowanej inwestycji, która ma być „kolejnym elementem uatrakcyjnienia terenów rekreacyjnych miasta”.

Wykonawca, z którym miasto podpisze umowę, będzie miał rok na przygotowanie dokumentacji. Precyzyjnie – w terminie nie dłuższym niż 13 miesięcy przedstawi dokumentację pozwalającą na wyłonienie wykonawcy zadania.

Ratusz zakłada zatem, że w 2024 roku będzie można ogłosić, że prace ruszyły. Faktycznie, w rok później nad zalewem wkopana zostanie pierwsza łopata.

Uczciwie, nie jest to zadanie pierwszej potrzeby, ale faktycznie, klepisko, które dziś służy za parking i ścieżka wydeptana przez odwiedzających zalew, to wątpliwa wizytówka tej części miasta.

W projekcie umowy z firmą, która przygotuje dokumentację, znajduje się również drugi termin, wiążący w przyszłości projektanta. Wykonawca przez pięć lat od podpisania umowy – do końca przyszłej kadencji samorządu, zobowiązany jest pełnić (nieodpłatnie) nadzór autorski nad budową.

W ramach pełnienia nadzoru wykonawca ma między innymi uczestniczyć w radach budowy w trakcie realizacji robót budowlanych związanych z wykonaniem zadania.

Są jeszcze trzy lata (od dnia zawarcia umowy z projektantem), kiedy to wykonawca zobowiązany będzie do aktualizacji przygotowanego przez siebie projektu – przedmiarów, kosztorysów inwestorskich.

Ratusz zastrzega natomiast w ogłoszeniu, by zainteresowani literalnie i nadmiernie nie przywiązywali się do tytułu zlecenia, gdyż „nazwa zadania inwestycyjnego jest nazwą, pod jaką zadanie jest wpisane do budżetu Miasta Skierniewice na lata 2024//2025 i nie przesądza o jego charakterze i zakresie”. I dalej – inwestycja ogólnie obejmuje budowę drogi łączącej istniejącą ulicę Gajową z istniejącą ścieżką pieszo-rowerową zlokalizowaną przy zalewie Zadębie.

Wykonawca najpierw przygotowuje koncepcje – dwa warianty – inwestycji, wraz z częścią dot. odwodnienia – kanalizacji deszczowej i koncepcją oświetlenia.
Urząd zwraca uwagę, że inwestycja na etapie realizacji wymagać będzie porozumień z właścicielami gruntów i decyzji wywłaszczeniowych, zatem chce, by wariantowość zaproponowanych rozwiązań dotyczyła także przebiegu ścieżki.

Urzędnicy zastrzegają, że pewne jest miejsce przebiegu ścieżki, lokalizacje są orientacyjne.

Drugi etap obejmuje wykonanie projektu, na podstawie przyjętej koncepcji. Po stronie wykonawcy będą uzgodnienia lokalizacji nowych zjazdów z właścicielami działek, na etapie wykonywania projektu budowlanego.

Ratusz uzasadniając potrzebę realizacji inwestycji, podkreśla, że w sąsiedztwie powstanie nowy skate park. Plac do wyczynowej jazdy na deskorolce, rolkach czy hulajnogach powstanie w miejscu istniejącego wcześniej parku na osiedlu Zadębie. Koszt tej inwestycji oszacowany jest na 2,2 mln złotych, 1,98 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład. Zadanie będzie realizowane w procedurze “Zaprojektuj-wybuduj”, a proces ten poprzedzą konsultacje z mieszkańcami – zastrzega ratusz.

 

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

SPEŁNIAMY TWOJE MARZENIA O WŁASNYM MIESZKANIU

Pomysł na Dzień Kobiet!

"Przesilenie zimowe" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

Julileuszowe "Kino dla Kobiet - Scarlett" w...

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Estera Karp"

Jak korzystać z InPost Pay?

Klasyka polskiego kina w Dyskusyjnym Klubie...

Recitalem Chopinowskim rozpoczęła się...

Łódzkie na PLUS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA