W hołdzie Wiesławie Maciejak. Projekt z jazzowym zacięciem

(fot. Łukasz Saptura)

Za nimi ostatnia profesjonalna sesja nagraniowa. Przyszedł czas na produkcję płyty o Skierniewicach. Wyjątkowy krążek będzie miał swoją premierę na początku grudnia.

Wiosną Stowarzyszenie „Skierniewice Przyjazne Dzieciom” oraz Stowarzyszenie Jazzowe Swing we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach ogłosili konkurs na piosenkę o Skierniewicach. Jego pełna nazwa brzmi „Muzyczne Rytmy Miasta” – twórczy i artystyczny przegląd piosenek o Skierniewicach imienia Wiesławy Maciejak. Jak wyjaśnia inicjatorka konkursu, jego patronka nie została wybrana przypadkowo.

– Chcieliśmy oddać hołd twórczości Wiesławy Maciejak, która napisała między innymi pierwszą piosenkę dla przedszkolaków, dla dzieci, dla mieszkańców Skierniewic – „A ja kocham moje Skierniewice”. Jak do tej pory była to jedyna piosenka wykorzystywana przez nauczycieli w edukacji wczesnoszkolnej. Uznaliśmy, że nadanie tego patronatu to będzie miły gest i oddanie hołdu Wiesławie Maciejak – wyjaśnia Dorota Remiszewska z Przedszkola numer 13

Spośród nadesłanych tekstów wybrano cztery. Do nich muzykę napisali członkowie Stowarzyszenia Jazzowego Swing. Przez ostatnie dni w studiu Centrum Kultury i Sztuki ośmioro dzieci z Przedszkola numer 13 oraz ośmioro uczniów ze skierniewickiej szkoły muzycznej nagrywali zwycięskie piosenki. Efektem będzie płyta, która ma ukazać się na początku grudnia. Znalazły się na niej utwory: „Jabłcusiowa piosenka”, „Blues witaminowy”, „Legenda o Skierniewicach” i „Boogie Woogie 5-6-6”. Na krążku każda z tych piosenkę pojawi się również w wersji instrumentalnej.

– Płyty wydanej w dwustu egzemplarzach nie będzie można nigdzie kupić. Zostaną one podarowane skierniewickim przedszkolom. Będą bazą dydaktyczną dla nauczycieli. Na pewno trafią też na akcje charytatywne, więc będzie można je wylicytować albo wygrać w jakimś konkursie – mówi Dorota Remiszewska.

Płyta byłaby dobrym produktem promocyjnym miasta. Pytamy o to zastępcę prezydenta miasta, Jarosława Chęcielewskiego.

– Nie wykluczamy możliwości większego wsparcia ze strony miasta tej muzycznej inicjatywy. Zobaczymy, z jakim odzewem spotka się płyta i wtedy będziemy zastanawiali się nad zwiększeniem jej nakładu. Oczywiście, na tyle, o ile będzie miasto stać.

Istnieje również szansa, że nowo powstałe piosenki o Skierniewicach pojawia się w czasie najbliższej gali związanej z rocznicą nadania praw miejskich. Pojawił się w skierniewickim magistracie wniosek, by włączyć je do scenariusza.

Warto dodać, że do piosenek powstaje specjalny układ przygotowany przez Monikę Kotowską, choreografkę kierującą Akademią Tańca 4-20.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Wernisaż fotografii "Impresja ruchu"

Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w...

Wystawa o udziale skierniewiczan w bitwie o Monte...

Kolejna szansa na pozbycie się elektrośmieci. W...

Uczniowie "Piątki" najlepsi. Zwyciężyli w X...

Koncert gitarowy Kuby Dudka w Muzeum Historycznym...

Wystawa o udziale skierniewiczan w bitwie o Monte...

Egzamin ósmoklasisty 2024. Na początek język...

Przedszkole numer 10 w Skierniewicach świętowało...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA