Żeńska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 zajęła 2. miejsce w finale wojewódzkim zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Żeńska reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 zajęła 2. miejsce w finale wojewódzkim zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. (fot. Adam Michalski)

To była pasjonująca rywalizacja o miano najlepszej pływackiej szkoły w województwie. Podczas (15.11) finału wojewódzkiego wydarzenia organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy reprezentacja Dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 9 o punkt przegrała walkę o prymat w łódzkim z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 137 z Łodzi. Brąz w zmaganiach chłopców zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 ze Skierniewic.

W środowym finale Skierniewice reprezentowali chłopcy z Dziewiątki (Igrzyska Dzieci) oraz dziewczęta z Dziewiątki i chłopcy z Czwórki (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Rywalami były najlepsze pływackie zespoły z drugiej części województwa i powiatów: łódzkiego, piotrkowskiego, sieradzkiego i tomaszowskiego.

Jako pierwsi do zmagań przystąpili uczniowie klas IV-VI. Tu zabrakło gospodyń (SP nr 4 odpadła w półfinale), wystąpili gospodarze, w których rolę wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9. Skierniewiczanie zajęli ostatecznie 4. miejsce, wygrała szkoła z Łodzi.

W rywalizacji dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) Skierniewice reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 9. Podopieczne Kamila Szczepaniaka zwyciężyły w pierwszej konkurencji, wyścigu sztafet na dystansie 6x50 metrów stylem dowolnym. W konkurencjach indywidualnych toczyły zacięty bój ze 137 z Łodzi. Pływano na odcinkach 50 dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Ostatecznie o punkt lepsze były łodzianki, które zgromadziły 80 oczek, skierniewiczanki 79.

W męskiej części rywalizacji chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 zajęli 3. miejsce. Podium uzupełniły SP nr 149 z Łodzi oraz SP nr 2 z Konstantynowa Łódzkiego. 

Finał wojewódzki Licealiady, w którym zaprezentuje się żeńska drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa i panowie z Zespołu Szkół nr 3 odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Więcej o zawodach w kolejnym wydaniu (23.11) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Starty z orzełkiem na piersiach już w sobotę

Najmłodsi azetesiacy nadal w grze

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Ósemka najlepsza w Basketball Prague Games 2024

To już 25 lat aqua aerobiku w Skierniewicach

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA