A gdyby tak zostać dziś w piżamie?

(fot. Łukasz Saptura)

W Szkole Podstawowej numer 1 imienia Henryka Sienkiewicza w Skierniewicach w czwartek (16.11) uczniowie oraz uczennice przyszli na lekcje w piżamach. W ten sposób chciano zwrócić uwagę na ważną kwestię.

Uczniowie, ale również nauczyciele postanowili przyjść do szkoły ubranie w strój, który zazwyczaj kojarzy się ze spaniem, a nie z nauką. Skąd ten pomysł? Wyjaśniają pomysłodawczynie czwartkowej akcji – nauczycielki Agnieszka Dobrzańska i Agata Znajdek:

– W ten sposób chcieliśmy  zwrócić uwagę na zdrowie, empatię, żeby solidaryzować się z chorymi dziećmi. Jako opiekunki samorządu uczniowskiego jesteśmy pozytywnie zaskoczone, ponieważ zaangażowali się uczniowie wszystkich klas, zarówno nauczania początkowego, jak i ze starszych klas.

Jak podkreślają nasze rozmówczynie, dzięki tego typu akcjom szkoła nie będzie się kojarzyła dzieciom i młodzieży jedynie z nauką, z przykrym obowiązkiem, ale w ten sposób mogą bawić się wspólnie i spędzać miło czas.

– Dla nas jako nauczycieli jest to ważne, żeby szkoła nie była tylko miejsce, gdzie często z niechęcią przychodzą starsi uczniowie, bo spędzają w szkole bardzo wiele czasu, ponieważ mają dużo lekcji. Dzięki takim akcją mogą do szkoły przyjść z uśmiechem i z myślą, że tutaj coś się ciekawego dzieje w szkole – mówi Agnieszka Dobrzańska.

Co o tym pomyśle sądzą uczniowie? W rozmowach pojawiły się same pozytywne reakcje. Pamiętano również o przesłaniu, jakie nieść miała ze sobą akcja.

– Jest to wesoły dzień i zupełnie inny. Solidaryzujemy się w ten sposób z osobami chorymi, które muszą na co dzień w piżamach. Dzięki temu wyróżniamy się na tle innych szkół. Bardzo dobrze, że są organizowane tego rodzaju dni w naszej szkole, bo to nie tylko cieszy uczniów, to jeszcze dzięki temu mamy możliwość zabawy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że osoby, które przyszły do szkoły w piżamie nie były odpytywane – odpowiadali Martyna, Zuzanna, Stefania i Stanisław. Cała czwórka oczywiście po szkolnych korytarzach przechadzała się w piżamach.

To nie ostatni nietypowy dzień w tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej numer 1 w Skierniewicach. Zaplanowany jest jeszcze między innymi dzień na czerwono z okazji Mikołajek, dzień bez plecaka oraz dzień kapcia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Pościg ulicami Skierniewic

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Amfetamina znaleziona w lodówce i piwnicy

Biblioteka ma swoją łąkę kwietną

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA