Biurowiec Zatry zostanie wyburzony

(fot. Bartosz Nowakowski)

– Klucze do budynku przekazałem nowemu właścicielowi. Odstąpiłem od planów budowy w dawnym biurowcu mieszkań – potwierdza przedsiębiorca, Jan Dziedzic. – W listopadzie przestałem być właścicielem tego obiektu. W ręce Veki w sumie trafiła nieruchomość o powierzchni ponad 2 ha.

O budynku, który zmienił właściciela trudno już mówić – wieżowiec, przy ulicy Sobieskiego w obecnie stoi szkielet dużego biurowca. To pozostałość po nieistniejących Zakładach Transformatorów Radiowych Zatra.

W 2003 roku powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał zgodę na jego remont. W międzyczasie obiekt dwa razy zmieniał właściciela. Do listopada należał do miejscowego biznesmena Jana Dziedzica.

Dla tego obszaru, na wniosek właściciela został zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego. Latami zapowiadał przebudowę biurowca na mieszkania pod wynajem i na sprzedaż. W rozmowie z „Głosem” jeszcze w minionym roku zapowiadał: – Myślę, że zrobimy tam około 80 mieszkań od 30 do 55 metrów kwadratowych, bo takie są najbardziej poszukiwane na rynku.

Dziś już wiadomo – konstrukcja zostanie wyburzona. Od listopada właścicielem nieruchomości jest spółka Veka.

Prezes zarządu Paweł Ciepły poinformował współpracowników: „Po długich, niełatwych, trójstronnych negocjacjach udało nam się doprowadzić do szczęśliwego końca transakcje, polegające na zakupie dwóch przylegających do nas nieruchomości wraz z istniejącymi na nich budynkami. Tym samym prawie 2 ha ziemi i 2 duże budynki stały się częścią majątki firma Veka.”

Zarząd firmy podjął decyzję o rozpoczęciu kolejnej hali. Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku. Zakład w Skierniewicach rozbudowuje się – to dobra informacja – słyszymy w miejskim ratuszu.

Zatra powstała w roku 1957 jako Zakłady Transformatorów Radiowych. W czasach PRL była monopolistą na krajowym rynku w wytwarzaniu transformatorów do sprzętu elektronicznego. W czasach swojej świetności zakład dawał pracę, mieszkania i wczasy we własnych ośrodkach tysiącom mieszkańców Skierniewic. W szczytowym okresie w zakładach pracowała około 3 tys. ludzi.

W 1994 roku Zatra została przekształcona z przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną Skarbu Państwa, a w 1995 roku w Zatra SA. Kolejne zmiany właścicielskie nastąpiły w 2003 roku, a trzy lata później przy współpracy z firmą Optimus w Skierniewicach rozpoczęto montaż komputerów. W 2007 roku umowa z Optimusem zakończyła się wielką awanturą i wzajemnymi oskarżeniami. To był początek upadku Zatry. Spółka została rozwiązana w 2013 roku.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 30

 • 14
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 5
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Oj oj 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  Z tymi literówkami w większości artykułów to tak na poważnie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Kolejne warsztaty w ramach bibliotecznego projektu...

SPEŁNIAMY TWOJE MARZENIA O WŁASNYM MIESZKANIU

Pomysł na Dzień Kobiet!

"Przesilenie zimowe" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

Julileuszowe "Kino dla Kobiet - Scarlett" w...

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Estera Karp"

Jak korzystać z InPost Pay?

Klasyka polskiego kina w Dyskusyjnym Klubie...

Recitalem Chopinowskim rozpoczęła się...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA