wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 listopada 2023 | 16:54

Data rozpoczęcia: 30.11.2023

Data zakończenia: 30.11.-0001

Maraton Pisania Listów Amnesty International

W tym roku Maraton Pisania Listów w Skierniewicach ma formę hybrydową. Można wrzucać listy do skrzynek w siedzibie hufca oraz Centrum Kultury i Sztuki. Natomiast w czwartek (30 listopada) w Centrum Kultury i Sztuki o godzinie 18 rozpocznie się wspólne pisanie listów.

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.

Wydarzenie odbywa się w okolicach 10 grudnia – Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W Skierniewicach po raz pierwszy maraton miał miejsce rok temu i został zorganizowany z inicjatywy skierniewickiego hufca przy wsparciu Centrum Kultury i Sztuki.

W tym roku piszemy m.in. w obronie Andrzeja Poczobuta, polsko-białoruskiego dziennikarza i działacza mniejszości polskiej z Grodna. Poczobut został skazany za krytykę białoruskiego reżimu na osiem lat więzienia w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Na liście znalazła się również Rita Karasartova z Kirgistanu, która przebywa w areszcie domowym za pokojowe protestowanie na rzecz ochrony zbiornika wody słodkiej. Pełna lista osób, w których obronie organizowany jest tegoroczny maraton znajduje się na stronie internetowej Amnesty International.

– Wspieram działania tej organizacji, więc postanowiłam zorganizować wydarzenie w mieście, aby dotrzeć do dużego grona i tym samym zmaksymalizować pomoc, która idzie za udziałem w tej akcji. Myślę, że takie potrzeby i motywację do tego wyrobiło we mnie harcerstwo. Podstawą naszej pracy i harcerskiego wychowania jest służba. Wrażliwość i potrzeby każdego człowieka są ważnym elementem wyborów życiowych i impulsem do codziennego działania – mówi harcerka Iwona Grochala ze skierniewickiego hufca.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

SPEŁNIAMY TWOJE MARZENIA O WŁASNYM MIESZKANIU

Pomysł na Dzień Kobiet!

"Przesilenie zimowe" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

Julileuszowe "Kino dla Kobiet - Scarlett" w...

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Estera Karp"

Ciekawa praca dla AUTOMATYKA

Jak korzystać z InPost Pay?

Klasyka polskiego kina w Dyskusyjnym Klubie...

Liga Jr NBA zawitała do Skierniewic

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA