Miejsce: CKiS, ul. Reymonta 33

Data rozpoczęcia: 10.12.2023

Data zakończenia: 10.12.2023

BILETY do TEATRU. „Zemsta” w Centrum Kultury i Sztuki

Teatr Klasyki Polskiej zaprasza na „Zemstę” Aleksandra Fredry. To wrażliwa i wielowymiarowa interpretacja aktorska jednej z najwybitniejszych polskich komedii w oprawie muzycznej Marcina Pospieszalskiego, wykonywanej na żywo przez Kwartet Dęty Drewniany Teatru Klasyki Polskiej.

Spektakl wystawiony zostanie 10 grudnia (niedziela) o godzinie 17.00. „Zemsta” – obok „Ślubów panieńskich” – najsłynniejsza komedia Aleksandra Fredry od niemal 200 lat żyje w świadomości kolejnych pokoleń́ Polaków. Krytycy pisali, że jest jakby „polonezem granym dźwiękiem słów” i wszyscy zgadzali się co do jednego – to najbardziej polska komedia Fredry.

Sąsiedzki spór Cześnika i Rejenta staje się pretekstem do przedstawienia ludzkich przywar, wyśmiania małostkowości, ale i okazją do przypomnienia, dlaczego na końcu to właśnie zgoda zbuduje na nowo to, co nienawiść́ zniszczyła. Jak to w komedii bywa, tak i w „Zemście” nie mogło zabraknąć́ miłosnej intrygi wymierzonej w młodych zakochanych i knuć́ tzw. średniego pokolenia, czyli prześmiesznego Papkina (w tej roli Łukasz Lewandowski) i apetycznej Podstoliny (Joanna Kwiatkowska-Zduń).

Fredro ma swój niepowtarzany, polski styl, który tak nas dotyka i tak nas śmieszy. Nadaje on rytm i kształt inscenizacji Teatru Klasyki Polskiej. Dzięki niej widzowie przeniosą się̨ do zamku Kamieniec, by przekonać́ się̨, dlaczego tak chętnie budujemy mury miedzy nami i co się̨ stanie, gdy w świecie, w którym zgoda jest podobno niemożliwa, na chwilę zapanuje pokój.

Fot. Piotr Babisz

KONKURS. Co za gada zażyczyła sobie Klara od uwodzicielskiego Papkina? Na pierwsze dwie osoby, które w czwartek, 30 listopada o godzinie 13.00 zadzwonią do naszej redakcji i prawidłowo odpowiedzą na pytanie mamy podwójne zaproszenia na spektakl.

Uwaga! Warunkiem skorzystania z zaproszenia jest wizyta w redakcji „Głosu”

(ul. Reymonta 31/U15) z najnowszym wydaniem gazety.

Telefon redakcji: 46 819 40 15

 

Reżyseria: Michał Chorosiński, Obsada: Klara - Monika Pawlicka, Podstolina - Joanna Kwiatkowska-Zduń, Papkin - Łukasz Lewandowski, Cześnik Raptusiewicz - Jarosław Gajewski, Rejent Milczek - Dariusz Kowalski, Dyndalski - Leszek Zduń, Wacław - Mateusz Czwartosz, Mularz - Henryk Gołębiewski, Śmigalski - Paweł Lipnicki.

Bilety w cenie od 55 zł dostępne są na stronie: biletyna.pl

Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury dawnej, zgodnie z ich literą i duchem, na podstawie rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Jedną z form działalności Teatru Klasyki Polskiej są objazdy po kraju oraz zagraniczne tournée, adresowane przede wszystkim do rozsianej po świecie Polonii.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Dawnego dworku już nie ma. Pozostało kilka ścian

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Czy warto skorzystać z pomocy prawnej przy...

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA