(Łukasz Saptura)

21 listopada przypadał Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W Szkole Podstawowej numer 9 w Skierniewicach postanowiono obchodzić to jedno z nietypowych świąt przez cały tydzień.

Szkoła Podstawowa numer 9 imienia Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach co roku przystępuje do projektu „Emp@tyczna klasa”. Zgodnie z założeniem tej ogólnopolskiej akcji szkoły każdego miesiąca mają do omówienia określony problem na godzinach wychowawczych i zorganizowanie specjalnej wydarzenia. W tym roku szkolnym za uczniami „Dziewiątki” już Tydzień Szczęścia, W listopadzie przyszedł czas na życzliwość i tolerancję.

- Oprócz zajęć w klasach, w szkole przeprowadzana jest akcja wysyłania pozdrowień, która ma uwrażliwić uczniów, nauczycieli, ale również rodziców, że warto być życzliwym na co dzień. Zwłaszcza, że tego nam brakuje w jesiennej aurze, kiedy szybko robi się ciemno, brakuje słonecznego światła i pozytywnego nastawienia - mówi Aneta Nowak, pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej numer 9 w Skierniewicach.

Jak podkreśla nasza rozmówczyni, że to swoistego rodzaju ćwiczenie uważności na drugiego człowieka.

- To ważne, żeby w dzisiejszym czasie, gdzie żyjemy w nieustannym pędzie, gdzie młodzież ma dostęp do telefonów komórkowych, pojawiają się problemy z koncentracją, a dzięki pisaniu życzeń, w tym momencie chociaż przez chwilę jest się skupionym na drugiej osobie - mówi Aneta Nowak.

Uczniowie chętnie włączyli się w akcję pisania życzeń. Uczniów, których spotykamy w czasie wrzucania listów pytamy dlaczego warto przeprowadzać takie akcje w szkole:

- Dzięki temu świat nie jest szarobury, jesteś szczęśliwsi i to szczęście przechodzi na drugą osobę. Taki dzień jest potrzebny, ponieważ życzliwość zawsze wraca. Kiedy my pomożemy jednej osobie, to może się zdarzyć, że ta osoba pomoże kiedyś nam. To dzień, który uświadamia nam, że każdy powinien być życzliwy i pomagać - mówią Bartek z 8B i Hania z 6A.

Jednak życzliwość nie zawsze przychodzi z łatwością. Jak mówią Patrycja i Blanka z 6B trudno jest być życzliwym dla osób, które w przeszłości nas zraniły, jednak mimo wszystko powinno się starać, żeby wobec nich być miłym. „Bycie życzliwym daje satysfakcję” podsumowuje Maja z 6A.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Starty z orzełkiem na piersiach już w sobotę

Konferencja Frusto w Sadzie

Najmłodsi azetesiacy nadal w grze

Punkt konsultacyjny „Czystego powietrza”? Nie...

KONKURS. Wygraj wejściówki!

Teleporady a leczenie chorób przewlekłych

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Jedyna taka trasa biegowa w Polsce. Wzorem jest...

Pływackie medale w Żyrardowie

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA