Malują sercem po raz trzeci. Tym razem do akcji przyłączyły się szkoły podstawowe i średnie

Jedenaście przedszkoli i szkół, osiem artystek oraz osiemnaście obrazów - tak w skrócie wyglądają statystyki trzeciej odsłony akcji charytatywnej „Malujemy sercem”.

W tym roku po raz pierwszy do akcji przyłączyły się nie tylko przedszkola, ale również szkoły podstawowe i średnie ze Skierniewic i powiatu skierniewickiego. Idea „Malujemy sercem” pozostała nadal ta sama. Dzieci i młodzież pod okiem lokalnych artystów przygotowuje obrazy, które będą licytowane w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W trzeciej edycji przedszkolakom oraz uczniom w pracy nad obrazami pomogali: Anna Lipińska-Broda, Katarzyna Klimek, Magdalena Popovic, Aleksandra Nagłowska, Julia Wach, Olga Jagielińska, Monika Pakuła i Michał Hoppe.

- W tym roku otrzymaliśmy trudne zadanie, ponieważ została ograniczona kolorystyka. Wybrałam dwa kolory - czerwony i czarny. W Przedszkolu numer 13 zdecydowałam się postawić na ten pierwszy z wymienionych kolorów. Bohaterem obrazu namalowanego wspólnie z przedszkolakami będzie smok - mówi Anna Lipińska-Broda.

Anna Lipińska-Broda bierze udział w akcji po raz trzeci, podobnie jak Katarzyna Klimek. Pytamy artystkę czy nie znudziło jej się po trzech lata tworzenie obrazów:

- To już trzecia odsłona akcji, w której biorę udział i czekam na następną. Praca z dziećmi i młodzieżą pozwala nam nie zapominać o tym co mamy w środku. Dorośli inaczej postrzegają świat. Nie widzimy kolorów ani emocji. Dzięki pracy przy akcji jestem nieustannie zaskakiwana.

Katarzyna Klimek współpracuje z uczniami i uczennicami ze Szkoły Podstawowej numer 2 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W przypadku drugiej ze wspomnianych placówek Katarzyna Klimek mówi, że w tym miejscu powstaje coś wyjątkowego czego jeszcze nie było w akcji „Malujemy sercem”. Natomiast w „Dwójce” powstają obrazy przedstawiają lalkę, gdzie dominować będzie kolor brązowy oraz koty w kolorze zielonym.

Wśród uczniów Szkoły Podstawowej numer 2, którzy biorą udział w akcji znalazły się Kinga Starosta oraz Małgorzata Majcher. Pierwsza z nich maluje obraz z lalką, druga – koty. Obie uczennice „Dwójki” zdają sobie sprawę, że działania, w których biorą udział mają charakter charytatywny.

- Mam tego świadomość, dlatego staram się malować. ten obraz bardzo dokładnie i jak najlepiej potrafię – mówi Kinga Starosta, która zgłosiła się ponieważ lubi malować i pomagać innym.

Prace nad obrazami w ramach akcji „Malujemy sercem” potrwają do połowy grudnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kolejne warsztaty w ramach bibliotecznego projektu...

Veka zaprasza studentów i uczniów

SPEŁNIAMY TWOJE MARZENIA O WŁASNYM MIESZKANIU

Pomysł na Dzień Kobiet!

"Przesilenie zimowe" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

Julileuszowe "Kino dla Kobiet - Scarlett" w...

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Estera Karp"

Ciekawa praca dla AUTOMATYKA

Jak korzystać z InPost Pay?

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA