Rozstrzygnięto konkurs literacki

(Łukasz Saptura)

W sobotę (9 grudnia) w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach podsumowano konkurs literacki „Papierówka”. Tegoroczna edycja zmagań literackich skierniewiczan oraz mieszkańców powiatu skierniewickiego była dwunastą.

Dwanaście lat temu po raz pierwszy Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach ogłosiła konkurs literacki przeznaczony dla osób powyżej dwunastego roku życia. Przez ten czas wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza bibliotecznych imprez. Od niedawna w konkursie wziąć udział mogą nie tylko skierniewiczanie, ale również mieszkańcy powiatu skierniewickiego. To właśnie ci drudzy w tegorocznej edycji zdobyli blisko połowę nagród i wyróżnień oraz zgarniając całą pulę nagród w pierwszej kategorii wiekowej.

W tym roku należało napisać opowiadanie kryminalne, do którego początek napisał Igor Brejdygant, autor powieści „Sadź”, „Rysa” oraz niedawny gość skierniewickiej biblioteki. Wpłynęło 39 prac. Jury (Agnieszka Kutermankiewicz, Marta Jaszewska, Alina Majcher, Iga Radomska, Łukasz Saptura) zdecydowało nagrodzić w pierwszej kategorii wiekowej (13-14 lat): Julię Grzywacz ze Szkoły Podstawowej w Mokrej Prawej (pierwsze miejsce), Hannę Wasiak

ze Szkoły Podstawowej w Makowie z filią w Świętem (drugie miejsce) oraz Anastazję Kordel ze Szkoły Podstawowej w Makowie z filią w Świętem i Amelię Rosińską ze Szkoły Podstawowej w Michowicach (obie uczestniczki zajęły trzecie miejsce). W tej kategorii wiekowej przyznano również wyróżnienie, które trafiło do Antoniny Wójt ze Szkoły Podstawowej w Makowie z filią w Świętem.

W drugiej kategorii (15-19 lat) nagrody trafiły do: Oliwii Rzepeckiej (pierwsze miejsce), Sebastiana Jagury (drugiej miejsce) – oboje uczęszczają do Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Prusa. Trzecią nagrodę otrzymała Martyna Czerwińska z Zespołu Szkół numer 3. Jury postanowiło w tej kategorii wyróżnić trzy pracę, których autorami są Dominik Wyszogrodzki, Julia Bury i Gabriela Milczarek. W trzeciej kategorii wiekowej nagrodzono pracę Małgorzaty Rosowskiej (pierwsze miejsce), natomiast opowiadanie Martyny Kądzioły otrzymało wyróżnienie.

Swoją nagrodę po raz pierwszy w konkursie literackim „Papierówka” przyznała redakcja „Głosu Skierniewic”. Trafiła ona do Małgorzaty Rosowskiej. W imieniu nieobecnej podczas gali finałowej laureatki z rąk redaktor naczelnej, Anny Wójciki-Brzezińskiej, odebrał mąż pani Małgorzaty.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Kolejne warsztaty w ramach bibliotecznego projektu...

Veka zaprasza studentów i uczniów

SPEŁNIAMY TWOJE MARZENIA O WŁASNYM MIESZKANIU

Pomysł na Dzień Kobiet!

"Przesilenie zimowe" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

Julileuszowe "Kino dla Kobiet - Scarlett" w...

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Estera Karp"

Ciekawa praca dla AUTOMATYKA

Jak korzystać z InPost Pay?

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA