Muzyczne Rytmy Miasta. Przedszkolaki nagrały przebojową płytę o Skierniewicach

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Pierwsze 200 płyt z piosenkami o Skierniewicach trafiło na rynek. „Muzyczne Rytmy Miasta” to projekt, który już stał się hitem tej zimy. Projekt towarzyszyć będzie obchodom 566 urodzin miasta.

W czwartek (7.12) w gościnnych murach szkoły muzycznej płyta miała swoją premierę. Patronem projektu jest Wiesława Maciejak, autorka pierwszej piosenki o mieście „A ja kocham moje Skierniewice”.

Płytę udało się nagrać dzięki grantowi otrzymanemu z urzędu miasta.

Wiosną Stowarzyszenie „Skierniewice Przyjazne Dzieciom” oraz Stowarzyszenie Jazzowe Swing we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach ogłosili konkurs na piosenkę o Skierniewicach.

– Chcieliśmy oddać hołd twórczości tej, która ukochała Skierniewice, a czemu dała wyraz na kartach swoich książek – wyjaśnia Dorota Remiszewska z Przedszkola nr 13.

Na płycie znalazły się: „Jabłcusiowa piosenka”, „Blues witaminowy”, „Legenda o Skierniewicach” i „Boogie Woogie 5-6-6”.

Teksty piosenek napisały – Katarzyna Moskwa, Aneta Moskwa, Katarzyna Klimek i Dorota Remiszewska. Za muzykę odpowiadali członkowie Stowarzyszenia Jazzowego Swing – Daniel Stopiński i Michał Borowski. Przedszkolaków do nagrania przygotował dyrektor szkoły muzycznej Sławomir Trochonowicz. W nagraniu uczestniczyli uczniowie kierowanej przez Trochonowicza placówki. Graficzka Magdalena Popowicz pro bono przygotowała projekt okładki płyty.

– Realizując ten projekt, postawiłyśmy sobie za cel, by wydarzenie, było inicjatywą, która wzbudzi u dzieci uczucia patriotyczne, miłość do własnego miasta. Chcieliśmy wzbudzić u najmłodszych uczucia, pozwalające budować u przedszkolaków przynależność do rodzinnych stron – podkreśla Dorota Remiszewska.

Pyta docelowo poszerzyć ma ofertę bazy dydaktycznej w przedszkolach w Skierniewicach – mówią członkinie Stowarzyszenia „Skierniewice Przyjazne Dzieciom”.

Jarosław Chęcielewski, zastępca prezydenta miasta podczas premiery płyty powiedział: – Bez wątpienia pojawiła się nowa jakość w mieście Skierniewice. Zwrócił uwagę na szczególny patronat przedsięwzięcia. – Wiesława Maciejak uczyła nas miłości do Skierniewic – podkreślił samorządowiec.

Padła też deklaracja ze strony ratusza: – W styczniu powrócimy do wspólnych rozmów i dodatkowym wydaniu płyty, tak by piosenki dotarły do jak największej liczby mieszkańców.

UWAGA! Konkurs

Na naszych Czytelników czekają cztery egzemplarze płyty „Muzyczne Rytmy Miasta".

Nagrania będą doskonałą niespodzianką i prezentem dla najmłodszych mieszkańców Skierniewic. W czwartek, 14 grudnia od godz. 11.00 czekamy na telefony od zainteresowanych otrzymaniem muzycznej niespodzianki. Na hasło: Kocham Skierniewice, pierwszym czterem osobom, przekażemy egzemplarz płyty.

Warunkiem skorzystania z zaproszenia jest wizyta w redakcji „Głosu” (ul. Reymonta 31/U15) z najnowszym wydaniem gazety.

Telefon do redakcji: 46 819 40 15

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Po pierwsze – myśl, co jesz. Po drugie – nie...

NOWE SHOW jak z bajki

Wielkie Otwarcie KODANO Optyk w Skierniewicach!

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

Dzieci z Przedszkola numer 1 w Skierniewicach są...

Minister infrastruktury podpisał decyzję. Pod...

Skierniewiczanin zjadł zęby, miasto nie da mu...

Wszędzie tam, gdzie mogą „uratować...

Najcieplej przy kominie. Pięć kotów znalazło...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA