Od tego tygodnia kasy kolejowe w kontenerach

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

– Uruchomienie dworca tymczasowego w Skierniewicach i przeniesienie do niego obsługi podróżnych planowane jest w drugiej połowie tygodnia. Obsługa podróżnych na dworcu tymczasowym będzie realizowana do zakończenia prac związanych z inwestycją. Zakończenie przebudowy dworca Skierniewice jest planowane w połowie 2025 roku – informuje Agnieszka Jurewicz z PKP S.A.

Wykonawca przebudowy dworca, firma Kartel w sąsiedztwie zabytkowego budynku ustawiła kontenery, które na czas remontu służyć będą podróżnym jako kasy.  Tu zostanie przeniesiona obsługa pasażerów na czas inwestycji, która potrwa około dwóch lat.

– Jeśli wszystkie prace będą przebiegały pomyślnie, zakończenie inwestycji planujemy w pierwszej połowie 2025 roku – informuje Agnieszka Jurewicz z Wydziału Współpracy z Mediami PKP S.A.

Koszt przebudowy skierniewickiego dworca to ponad 40 mln zł. Wyłonionym w przetargu latem tego roku wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Kartel z Jędrzejowa. Zakres planowanych robót zakłada przebudowę pomieszczeń dworca, tak by ich układ stał się bardziej funkcjonalny. Pojawią się nowe wejścia dla pasażerów, budynek zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Całkowicie zmieniony zostanie również wystrój wnętrz. Obecny wygląd zewnętrzny dworca, zgodny z oryginalnym projektem z końca XIX wieku, nie ulegnie zmianie. Przeprowadzone zostaną jedynie niezbędne naprawy dachu i elewacji oraz wymiana lub naprawa okien i drzwi, obróbek blacharskich i tynków na kominach.

Wciąż zmorą mieszkańców pozostają zdewastowane schody wiaduktu.

– Remont jest zadaniem właściciela, czyli spółki kolejowej, ale ponieważ PKP Infrastruktura naprawy nie ma w planach inwestycyjnych, zadanie zrealizuje samorząd. Środki na ten cel zabezpieczyliśmy w przyszłorocznym (2024) budżecie – informuje prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Obietnica poprawy bezpieczeństwa korzystających ze schodów w przestrzeni publicznej krąży od trzech lat. W kolejnych latach samorząd deklarował – wchodzimy z pracami. W minionym roku zniecierpliwionym skierniewiczanom ratusz tłumaczył – mówimy o infrastrukturze kolejowym, staramy się o zgodę gospodarza, by rozpocząć prace.

W coraz gorszym stanie, a przez to niebezpieczne i zagrażające przechodniom – schodów prowadzących na wiadukt nad torami już nie chroni taśma ostrzegawcza. Brak informacji o ryzyku, jakie wiąże się z korzystaniem z przejścia.

Obietnica poprawy bezpieczeństwa korzystających ze schodów w przestrzeni publicznej krąży od trzech lat. W kolejnych latach samorząd deklarował – wchodzimy z pracami. W minionym roku zniecierpliwionym skierniewiczanom ratusz tłumaczył – mówimy o infrastrukturze kolejowym, staramy się o zgodę gospodarza, by rozpocząć prace.

W 2020 roku koszt inwestycji (zapisana w budżecie kwota) wynosił 500 tys. zł, w rok później ratusz podawał kwotę 700 tys. zł, w mijającym roku wartość zadania wyceniono już na milion złotych, w przyszłorocznym planie finansowym zapisano 1,1 mln zł.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 20

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 4
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Żenada 1 3 miesiące temu

  Nie ma interneta w kontenerach i nie da się zapłacić za bilet kartą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Po pierwsze – myśl, co jesz. Po drugie – nie...

NOWE SHOW jak z bajki

Wielkie Otwarcie KODANO Optyk w Skierniewicach!

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

Dzieci z Przedszkola numer 1 w Skierniewicach są...

Minister infrastruktury podpisał decyzję. Pod...

Skierniewiczanin zjadł zęby, miasto nie da mu...

Wszędzie tam, gdzie mogą „uratować...

Najcieplej przy kominie. Pięć kotów znalazło...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA