z powiatu

Godzianów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 stycznia 2024 | 12:50 komentarzy 1
Nawet milion złotych dla Godzianowa

(fot. Beata Pierzchała)

Zakończyła się budowa gazociągu Gustorzyn-Wronów o długości 308 km, z których 11 km przebiega przez gminę Godzianów. Ta strategiczna inwestycja ma potencjał przynieść nie tylko rozwój infrastruktury, ale także realne korzyści finansowe dla lokalnego samorządu.

Samorząd Godzianowa z optymizmem oczekuje znaczącego wzrostu wpływów do budżetu gminy, szacowanego nawet na milion złotych. Jednakże, zanim to nastąpi, firma odpowiedzialna za gazociąg, Gaz-System, musi wypełnić swoje zobowiązania podatkowe.

– Liczymy, że będzie to dla nas znaczny zastrzyk finansowy – mówi Andrzej Mozga, wójt gminy Godzianów. – Od kiedy podatek od budowli będzie do nas trafiał? To zależy od tego, kiedy firma złoży deklarację podatkową.

Perspektywa dodatkowych środków finansowych w budżecie gminy stwarza szansę na zrealizowanie nowych inwestycji, poprawę infrastruktury czy też wsparcie lokalnych projektów społecznościowych. Zgodnie z oczekiwaniami, deklaracja podatkowa ze strony Gaz-System będzie kluczowa dla przeznaczenia środków na cele publiczne. Równocześnie, mieszkańcy z niecierpliwością oczekują korzyści wynikających z tej infrastrukturalnej inwestycji, w postaci lepszego dostępu do źródeł energii czy też potencjalnego zwiększenia atrakcyjności regionu dla nowych inwestorów.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 4 stycznia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kuba 0 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Brawo dla Godzianowa za pozwolenie przebiegu gazociągu Gaz-System z korzyściami finansowymi dla mieszkańców. Nie było takiej odwagi w przeszłości w podejmowaniu decyzji naszych przodków w stosunku przebiegu budowy przez pola Godzianowa linii kolejowej Warszawsko-Wiedeńskiej. Skorzystali inni, jak Maków i Lipce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA