Zainteresowanie przerosło orgazniatorów. Blisko 200 osób zgłosiło się do „Lipieckiego Morsowania”, które odbyło się w niedzielę (7.01) w Zagrodzie Ludowej w Lipcach Reymontowskich.

Grupa „Jelenie w Terenie”, organizatorzy imprezy wraz urzędem gminy przekonywali, że to debiut, który jeszcze nigdy nie miał miejsca na terenie Zagrody Ludowej. Przede wszystkim chodziło o połączenie dwóch inicjatyw.

Rok 2024 będzie ważny z powodu setnej rocznicy otrzymana nagrody Nobla przez Władysława Reymonta. Z tej okazji setka ochotników miała podjąć próbę morsowania. Specjalne balie z zimną wodą zostały rozstawione pomiędzy historycznymi chałupami.

Jednak na przygotowanych listach znaleźć można było dużo większą liczbę morsów. Do Lipiec Reymontowskich przybyli sympatycy kąpieli w zimnej wodzie z całego regionu. Nie brakowało uczestników między innymi z: Łodzi, Skierniewic, Moszczenicy, Łowicza, Rawy Mazowieckiej czy też Białej Rawskiej.

Przez 100 minut ochotnicy mogli zanurzyć się w lodowatej wodzie, która została przygotowana w specjalnych basenach strażackich.

To jednak nie był koniec atrakcji, ponieważ po morsowaniu przewidziano również tak zwaną próba ognia czyli chodzenie po rozżarzonych węglach bez obuwia.

To był debiut imprezy i organizatorzy nie wykluczają, że „Lipieckie Morsowanie” może wpisać się na stałe do kalendarza.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Dawid 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  Na zdjęciach wśród morsujących dopatrzyłem się pięciu moich znajomych, brawo za odwagę. Min. Krzysztof z żoną z Drzewiec, Krzysztof z rodziną z Lipiec, Darek z Gzowa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA