Uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

(fot. KMP Skierniewice)

Niewiele brakowało do tragedii. Bezdomny w śpiworze przykryty plandeką chciał przetrwać mroźną noc nieopodal dworca PKP w Skierniewicach. Mężczyźnie udało się pomóc, a także znaleźć tymczasowy lokal.

Sobota (6.01), w godzinach wieczornych pojawiły się sygnały o człowieku, który w okolicach skierniewickiego dworca PKP przebywa w śpiworze pod plandeką.

- Cała sytuacja z pewnością była niebezpieczna, ponieważ temperatura powietrza znacząco spadła poniżej zera – mówi w rozmowie z „Głosem” Aneta Placek-Nowak, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Funkcjonariusze policji wraz ze wsparciem Służby Ochrony Kolei szybko odnaleźli mężczyznę, który znajdował się nieopodal torowiska.

- Okazało się, że mężczyzna jest bezdomny, a wiedząc jaka panuje aura pogodowa funkcjonariusze podjęli niezwłoczne działania. Zmagający się z kryzysem bezdomności trafił do skierniewickiej placówki pomocowej, gdzie spędził noc w cieple, w godnych warunkach. Następnego dnia mężczyzna opuścił placówkę i kontakt z nim się urwał  - dodaje oficer prasowy.

Policjanci jednak nie chcieli dopuścić do kolejnej, podobnej sytuacji.

-- Skierniewicki dzielnicowy, który od początku był zaangażowany w tę sprawę obawiając się o życie i zdrowie mężczyzny postanowił go odnaleźć. Mundurowy ustalił, że osoba w kryzysie bezdomności pracuje na terenie powiatu łowickiego, dlatego skontaktował się z funkcjonariuszami Posterunku w Nieborowie i poprosił o pomoc – relacjonuje Aneta Placek-Nowak.

Działania przyniosły skutek, ponieważ pracodawca również włączył się do pomocy i dedykował lokal mieszkalny na terenie zakładu.

- Ta historia miała szczęśliwy finał, jednak mamy na uwadze, że takich przypadków może być zdecydowanie więcej, biorąc pod uwagę panujące warunki pogodowe – kończy Anta Placek.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Jestem z Was dumny! 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  Nie bądźmy obojętni. Jeśli możemy pomagajmy albo prośmy innych o udzielenie pomocy. Brawa! dla wszystkich, którzy zajęli się tamtym panem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Piotr Nowakowski o czytaniu i siatkówce w...

Wiemy, która szkoła najlepiej przygotowuje do...

W Szkole Podstawowej numer 1 w Skierniewicach dużo...

Rozmowa z ekspertem wokół filmu "Pokój...

"Ambasador" Mrożka na scenie Centrum Kultury i...

Spotkanie z Piotrem Nowakowskim: połączenie...

"Pieśń ziemi" - filmowa podróż w Dyskusyjnym...

Po pierwsze – myśl, co jesz. Po drugie – nie...

NOWE SHOW jak z bajki

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA