Wielki bal na drodze do dorosłości. Studniówka w LO im. B. Prusa w Skierniewicach

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Wielki bal rozpoczęli, jak nakazuje tradycja – polonezem. Na szczęście jedna z czerwonych podwiązek została na parkiecie. Piękne one i przystojni oni – młodzież skierniewickiego Prusa bawiła się (13.01) na studniówce.

Pomyłka podczas tańczenia poloneza podobno ma przynieść szczęście podczas matury – głosi przesąd, w który zestresowanych wyzwaniem tradycji, wyposażyli rodzice. Trzynastka w terminie balu tegorocznym maturzystom ze skierniewickiego Prusa gwarantować ma sukces w starcie w dorosłe życie.

Na balu maturalnym bawiło się 300 osób. Na ten szczególny wieczór każda z młodych pań wyposażona została przez mamę, siostrę lub przyjaciółkę – tak na wszelki wypadek – w czerwoną podwiązkę. Sympatyczne przesądy przekazywane z pokolenia na pokolenia mówią, że wskazane jest, by dziewczęta miały również tego wieczora czerwoną bieliznę. Nie wypadało pytać, czy skierniewiczanki wierzą w zabobony.

Żartują, że szczęście jest potrzebne, ale lepiej zdążyć z przygotowaniami do egzaminów. Dziś o maturze jednak nie myślą. Młodzież jednego z najlepszych w regionie liceów bawi się.

Wyglądali zjawiskowo – one w pięknych sukienkach, oni w nowych garniturach. Jeśli o „czarach”, wierzyć, czy nie – założenie przez młodych mężczyzn nowego odzienia na studniówkę ma sprawić, że… (obyśmy niczego nie pomieszali) „przesiąkną dobrą energią i gwarantuje pomyślność na egzaminie”.

Jeśli przesądy traktować faktycznie z powagą, z jaką o nich opowiadano nam w kuluarach – wszyscy bawiący się na balu, w maju maturę zdadzą śpiewająco.

Polonez w wykonaniu Prusaków wypadł fantastycznie. Sukcesów w dorosłym życiu życzył młodzieży zastępca prezydenta miasta Jarosław Chęcielewski.

Dyrektor szkoły Anna Janus podziękowała w imieniu grona nauczycielskiego licznie przybyłym rodzicom „za możliwości udziału w czterech latach życia tej młodzieży”. – Jestem przekonana, że w przyszłości ci młodzi ludzie dostarczą nam wzruszeń i poczucia dumy. Razem przygotowaliśmy do dorosłego życia wspaniałych patriotów, ale przede wszystkim dobrych, mądrych ludzi – mówiła dyrektor.

Dodajmy, że w tegorocznej, 25. edycji Rankingu Liceów, magazyn Perspektywy poddał analizie wyniki 1 360 liceów ogólnokształcących (spośród 2 200) w całym kraju. Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa – jak ogłoszono w ostatnich dniach – pozostaje najlepszą publiczną szkołą w Skierniewicach i powiecie, przygotowującą młodzież do studiów.

W Łódzkiem na 83 klasyfikowane licea ogólnokształcące Prus znalazł się na wysokiej 21 pozycji. W klasyfikacji ogólnopolskiej zajął 319 pozycję.

Młodzieży, już dziś życzymy sukcesów na maturze i dostania się na wymarzone uczelnie.

 

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

Spotkanie z Piotrem Nowakowskim: połączenie...

"Pieśń ziemi" - filmowa podróż w Dyskusyjnym...

Po pierwsze – myśl, co jesz. Po drugie – nie...

NOWE SHOW jak z bajki

Wielkie Otwarcie KODANO Optyk w Skierniewicach!

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

Dzieci z Przedszkola numer 1 w Skierniewicach są...

Minister infrastruktury podpisał decyzję. Pod...

Skierniewiczanin zjadł zęby, miasto nie da mu...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA