Jedną z tegorocznych gwiazd ES Jazz Festival będzie Krzemiński Reunion. Klasyczny kwintet jazzowy wykonuje kompozycje trębacza i kompozytora Piotra Krzemińskiego.

Jedną z tegorocznych gwiazd ES Jazz Festival będzie Krzemiński Reunion. Klasyczny kwintet jazzowy wykonuje kompozycje trębacza i kompozytora Piotra Krzemińskiego. (materiały prasowe)

18-20 stycznia w Skierniewicach upłynie pod znakiem muzyki jazzowej. To za sprawą czwartej edycji muzycznego wydarzenia pod nazwą ES Jazz Festival. Organizatorami są skierniewickie Stowarzyszenie Jazzowe Swing oraz Centrum Kultury i Sztuki.

To, że w Skierniewicach jazz ma sporą grupę fanów, można się przekonać na cyklicznych koncertach „Chill, Café & Jam”. Sala Strakacza wtedy jest wypełniona do ostatniego miejsca. To, że skierniewickie środowisko jazzowe działa od wielu lat, można przekonać się sięgając po książkę Romana Bednarka „Złote czasy Swingu w 40-letniej historii jazzu w Skierniewicach”, która miała promocję w czasie drugiej edycji ES Jazz Festival.

Na początek tradycyjne jam session

W tegorocznej odsłonie tego muzycznego wydarzenia znalazły się trzy koncerty. Na początek, tradycyjne czwartkowe jam session w sali Strakacza w Centrum Kultury i Sztuki. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Na kolejne występy jazzmanów obowiązują bilety.

W piątek (19 stycznia) w sali koncertowej zagra Krzemiński Reunion. Klasyczny kwintet jazzowy wykonuje kompozycje trębacza i kompozytora Piotra Krzemińskiego. W czasie sobotniego finału (20 stycznia) przed skierniewicką publicznością wystąpi Łukasz Makowski Quartet. Grupa to autorski projekt kontrabasisty i basisty Łukasza Makowskiego. Zespół gra crossover jazz, gatunek będący połączeniem takich stylów jak jazz, fusion oraz post bop. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 19.

ES Jazz Festival nie tylko dla miłośników jazzu

Dariusza Chęcielewskiego ze Stowarzyszenia Jazzowego Swing pytamy na czym polega wyjątkowość tego wydarzenia w kalendarzu muzycznych imprez w mieście.

- Przede wszystkim jest to festiwal, co różni to wydarzenie od tradycyjnych koncertów w Sali Strakacza. Warto podkreślić, że jako stowarzyszenie nie założyliśmy sobie, że ES Jazz będzie organizowany co roku, tylko robimy to dlatego, że mamy wielu odbiorców. Nawiązujemy również do historii i czasów świetności skierniewickiego jazzu - mówi Dariusz Chęcielewski. Jak podkreśla nasz rozmówca, festiwal nie jest skierowany jedynie do miłośników jazzu.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

Znamy gwiazdy. W tym roku scena Święta Kwiatów...

To będzie fantastyczny weekend w Skierniewicach

Połączyli kropki, żeby przełamać stereotypy i...

Horror w altanie parkowej w Skierniewicach

Tłumy na inauguracyjnym koncercie z cyklu...

Będzie można pograć w planszówki na...

Muzyczne „śniadanie” na trawie: start...

Koncert, warsztaty i wykład w muzuem na poczatek...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA