Reprezentacja UKS Nawa z trenerem Kamilem Szczepaniakiem podczas drugiej rundy wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików.

Reprezentacja UKS Nawa z trenerem Kamilem Szczepaniakiem podczas drugiej rundy wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. (fot. UKS Nawa)

Pływacy UKS Nawa zainaugurowali starty w 2024 roku. Jako pierwsi w zawodach udział wzięli podopieczni Bartłomieja Miśty, Kamila Szczepaniaka i Pameli Broniarek z roczników 2011-2013, którzy w piątek (19.01) wystąpili w drugiej rundzie wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików.

Dobra dyspozycja startowa reprezentacji naszego klubu przełożył się na zdobycie trzech medali w konkurencjach indywidualnych oraz dwóch w wyścigach sztafetowych – mówi Marcin Sarna, prezes klubu. – Nasi zawodnicy podczas piątkowych startów ustanowili w sumie siedemnaście 17 nowych rekordów życiowych – dodaje.

Obiecujące wyniki oraz miejsca zajęły zespoły sztafetowe UKS Nawa z rocznika 2011. Dziewczęta na dystansie 4x50 metrów stylem zmiennym zdobyły srebrne medale. Zespół popłynął w składzie: Lena Lasota, Helena Perka, Nella Krawczyk, Natalia Jankiewicz–Delgado. Brązowe krążki wywalczyli chłopcy z 2011, którzy w tej samej konkurencji popłynęli w składzie: Filip Rupiński, Krzysztof Warda, Michał Maszewski i Tymon Sałkowski.

Indywidualnie 2. miejsce w roczniku 2013 zajął Robert Gomez–Figat, który rywalizował w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym. Wynik młodszego kolegi powtórzył Tymon Sałkowski, który także zdobył srebro w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym w roczniku 2011. Ostatni indywidualny medal dla UKS Nawa wywalczyła Maja Sałkowska, która na dystansie 100 metrów stylem motylkowym była trzecia.

Skierniewiczanie zajmowali wysokie lokaty w najlepszej "10" swoich konkurencji. Maja Sałkowska była 5. w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym, Robert Gomez–Figat 6. na 100 metrów stylem motylkowym, Lena Lasota 6. na 200 metrów stylem grzbietowym i 7. w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym, Natalia Jankiewicz–Delgado zajęła 8. miejsce w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym, Krzysztof Warda był 8. na 100 metrów stylem klasycznym, Filip Rupiński 9. w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym, Sylwia Kramarz 9. na 200 metrów stylem grzbietowym i 8. na 100 metrów stylem motylkowym, Michał Maszewski zajął 9. miejsce w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym, Nella Krawczyk była 4. w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym i 10 na 200 metrów stylem grzbietowym, Helena Perka zajęła 8. miejsce w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym i 10. w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym.

Dobrze zaprezentowały się także sztafety młodszych roczników UKS. Na dystansie 4x50 metrów stylem zmiennym 5. miejsce zajęła drużyna w składzie: Sylwia Kramarz, Lena Karaśkiewicz, Maja Kalsztorna, Daryna Zborowska, a 9. zajęła drużyna rocznika 2013 w składzie: Mihailo Kharytonik, Norbert Makuch, Kazimierz Nieremberg i Mateusz Długosz.

Sztafeta 6x50 metrów stylem klasycznym złożona z pływaków z roczników 2011-2013 zajęła 9. miejsce, a popłynęli: Robert Gomez–Figat, Filip Błaszczyk, Kazimierz Nieremberg, Norbert Makuch, Krzysztof Warda i Tymon Sałkowski. Wysokie 6. miejsce zajęła sztafeta dziewcząt (roczniki 2011-2013) na dystansie 6x50 metrów stylem klasycznym w składzie: Karolina Zajączkowska, Maja Sałkowska, Maja Klasztorna, Sylwia Kramarz, Lena Lasota i Nella Krawczyk.

Debiuty w barwach UKS zanotowali Emilia Dwóżnik oraz Mihailo Kharytoniuk.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Unia rozbiła Legię

Maków gospodarzem skierniewickiego,...

Nagrodzeni za osiągnięcia sportowe

Ósemka gospodarzem ćwierćfinału mistrzostw...

Medale pływaków Nawy w Bełchatowie

Sierakowianka autorem niespodzianki. Lider pokonany

Spotkanie z Piotrem Nowakowskim: połączenie...

Test pływaków w stolicy, mistrzostwa łódzkiego...

Porażka młodzików Unii. Damian Kuligowski...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA