Skierniewiccy lekkoatleci podczas mistrzostw województwa. Od lewej: Bartosz Żaczkiewicz, Ignacy Andrzejczak, Piotr Boryna i Jan Gołębiowski.

Skierniewiccy lekkoatleci podczas mistrzostw województwa. Od lewej: Bartosz Żaczkiewicz, Ignacy Andrzejczak, Piotr Boryna i Jan Gołębiowski. (fot. UKS Vis)

Sześć złotych, dwa srebrne i jeden brązowy medal to dorobek zawodników UKS Vis podczas lekkoatletycznych mistrzostw województwa łódzkiego. O miano najlepszych rywalizowano w Spale w miniony weekend (28.01) w kategoriach juniorów U18 i U20. Wyniki uzyskane przez podopiecznych Jolanty Barskiej i Joanny Korwek są znakomitym prognostykiem przed mistrzostwami Polski.

W Spale w niedzielę, równolegle odbywały się Ogólnopolski Halowy Mityng ŁOZLA 2024 i Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U18 i U20. Skierniewicka ekipa wywalczyła aż 9 medali, z czego 6 złotych.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii U20 stanęli średniodystansowiec Michał Brzeziński, który wygrał rywalizację na dystansie 1500 metrów z rekordem życiowym 4:27.12 oraz Ignacy Andrzejczak, triumfator w biegu na 60 metrów przez płotki i w skoku w dal. Bieg płotkarski Ignacy wygrał z wynikiem 8.14 sek., a konkurs skoku w dal z życiówką 6.83 m.

W tej kategorii wiekowej dwa srebrne krążki zdobył Bartosz Żaczkiewicz, który był drugi na 60 metrów przez płotki z życiówką 8.22 sek. oraz drugi na 200 metrów także z najlepszym wynikiem w dotychczasowych startach 22.91 sek.

Na kilka tygodniu przed mistrzostwami Polski Ignacy dysponuje trzecim czasem w kategorii U20, Bartek ma siódmy wynik w kraju. Obaj są młodszym rocznikiem wśród juniorów U20.
Ignacy jest także właścicielem najlepszego rezultatu w soku w dal w roczniku 2006 w Polsce. Wynik 6.83 m jest czwartym na liście w kategorii U20. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 odbędą się w drugi weekend lutego (9-11.02) we Wrocławiu.

Kolejne 4 medale wywalczyli młodsi lekkoatleci UKS Vis. w kategorii U18 multimedalistą został Piotr Boryna, który złote medale zdobył w trójskoku, skoku w dal i skoku wzwyż, bijąc we wszystkich startach rekordy życiowe. W trójskoku złoto dał wynik 11.56 m, w skoku w dal 5.97 m, a w skoku wzwyż 175 cm. Brązowy medal w biegu na 60 metrów przez płotki zdobyła Jagoda Nowakowska. Nowy rekord życiowy skierniewiczanki to 9.50 sek.

Więcej na temat zawodów w najnowszym wydaniu (1.02) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Liga Jr NBA zawitała do Skierniewic

Uczą się koszykarskiego rzemiosła

Dwa zwycięstwa AZS w lidze skrzatów. Liga Jr NBA...

Wrócili pod siatkę

Podzielono ponad 2 miliony złotych na sport

Reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 9 najlepsze w...

Ósemka rozbiła ŁKS i jest samodzielnym liderem

Radosław Psyk najlepszy przy szachownicach

Skier-Vis zakończył sezon zasadniczy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA