W uroczystym otwarciu zmodernizowanych pracowni wzięli udział m.in. Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego, Ewa Wendrowska, przewodnicząca komisji ochrony zdrowia, rodziny i polityki społecznej sejmiku województwa łódzkiego i Beata Ozga-Flejszer, radna sejmiku województwa łódzkiego.

W uroczystym otwarciu zmodernizowanych pracowni wzięli udział m.in. Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego, Ewa Wendrowska, przewodnicząca komisji ochrony zdrowia, rodziny i polityki społecznej sejmiku województwa łódzkiego i Beata Ozga-Flejszer, radna sejmiku województwa łódzkiego. (fot. Joanna Kielak)

Prawie 5,5 mln złotych kosztowała gruntowna modernizacja dwóch pracowni – endoskopii i fizjoterapii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach. – Pracownia endoskopii jest przygotowana zgodnie ze światowymi standardami – przekonuje dr Dariusz Jastrzębski, p.o. dyrektora ds. opieki zdrowotnej.

Od środy (7.02) pacjenci skierniewickiego szpitala mogą korzystać z zabiegów w kompleksowo zmodernizowanej pracowni fizjoterapii. Placówka zyskała też specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji – aparat do ultradźwięków, przyrząd do trakcji kręgosłupa, schody z pochylnią do nauki chodzenia, stół rehabilitacyjny.

Remont pracowni kosztował ponad 1,1 mln złotych. Największy udział w pozyskaniu pieniędzy na inwestycję mieli… mieszkańcy Skierniewic, bo pół miliona złotych na modernizację udało się pozyskać z wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Prawie drugie tyle środków pochodziło z budżetu szpitala, a 182 tys. złotych to dotacja z urzędu marszałkowskiego w Łodzi.

– Pracownia fizjoterapii to kolejna inwestycja z budżetu obywatelskiego, gdzie dzięki głosowaniu mieszkańców prowadzimy modernizację i dostosowanie pomieszczeń do obecnych wymogów – mówił podczas uroczystego otwarcia pracowni (7.02) Paweł Błasiak, dyrektor WSZ w Skierniewicach. – W ubiegłym roku z wojewódzkiego budżetu obywatelskiego (500 tys. zł – przyp. red.) sfinansowano modernizację pracowni hydroterapii.

Na 2024 rok planowana jest kolejna inwestycja, również z wojewódzkiego BO – modernizacja pomieszczeń w oddziale rehabilitacji.

– Będziemy remontować salę, w której był basen do rehabilitacji – mówi Paweł Błasiak. – Powstanie sala do fizjoterapii dla pacjentów oddziału rehabilitacyjnego, tak byśmy mogli wydzielić strumień pacjentów ambulatoryjnych i hospitalizowanych.

Zakończył się też gruntowny remont pomieszczeń dla pracowni endoskopii. Inwestycja kosztowała ponad 4,3 mln złotych, z czego dotacja z urzędu marszałkowskiego w Łodzi to 4 mln złotych.

- Szpital w Skierniewicach staje się jedną z lepiej wyposażonych placówek w województwie – mówi Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa. – Pod koniec ubiegłego roku zakończył się tutaj remont bloku porodowego za 3,5 miliona złotych. Od 2021 roku działa wyremontowana sala operacyjna z nowoczesnym sprzętem, której remont kosztował 1,5 miliona złotych. Rok później za 2,3 miliony złotych odnowiony został oddział dziecięcy. Myślę, że zarówno warunki leczenia pacjentów, jak i diagnostyki z całą pewnością znacząco się polepszyły.

Do tej pory w pracowni endoskopii wykonywano średnio 1200 gastroskopii i 800 kolonoskopii. Najczęściej przeprowadzane są zabiegi diagnostyczne podczas, których w razie potrzeby, ze zmian patologicznych, pobierane są wycinki do oceny histopatologicznej. Jak zapowiada dyrektor szpitala, teraz liczba badań i zabiegów może się zwiększyć o około 30 procent.

– Jeśli doposażymy pracownię o kolejny sprzęt i uruchomimy kolejne etapy, to na pewno zwiększymy liczbę badań o 100 procent. Będzie to miało pozytywny wpływ na dochody szpitala, bo świadczenia endoskopowe są nielimitowane – mówi Paweł Błasiak.

Pracownia powinna zostać udostępniona pacjentom za 3-4 tygodnie. Najpierw pomieszczenia trzeba wyposażyć w meble i przenieść sprzęt z obecnie działającej pracowni.

– Nowa pracownia endoskopii jest zrobiona zgodnie ze światowymi standardami – zapewnia dr Dariusz Jastrzębski, p.o. zastępcy dyrektor ds. opieki zdrowotnej w WSZ w Skierniewicach. – W planie, mam nadzieję, że bardzo nieodległym, chcielibyśmy jeszcze otworzyć pracownię bronchoskopii. Potrzebny jest jednak dodatkowy sprzęt.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~mieszkaniec 3 3 miesiące temuocena: 50% 

  Szkoda tylko, że w tych odnowionych pomieszczeniach nie bardzo jest komu pracować. Pora teraz zadać o dobrych lekarzy i fizjoterapeutów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~sympatyk 2 3 miesiące temuocena: 79% 

  A gdzie zapodział się pieszczoch PIS-u, anioł dobroci - Prezydent Jażdżyk. Przecież jeszcze nie tak dawno nie odpuściłby takiej imprezy, żeby promować się z PIS.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~drugi sympatyk 1 3 miesiące temuocena: 78% 

  Pieszczoch PIS-u, anioł dobroci - zmienił front kolejny raz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Dziewiątka mistrzem województwa w koszykówce

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Łódzkie na Plus

23. Makowska Majówka

Pierwsza Komunia Święta w kościele św....

Wyjątkowa Komunia Święta w kościele św. Doroty...

Pierwsza Komunia Święta w Chojnacie

Skierniewickie Juwenalia: miasto w rękach...

Kurczak 5 smaków z miodem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA