Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2024 | 10:35 komentarzy 1
Bartosz Żaczkiewicz po bardzo udanym 2023 roku znakomicie rozpoczął kolejny. Srebro PZLA Halowych Mistrzostwa Polski U20 to ogromny sukces.

Bartosz Żaczkiewicz po bardzo udanym 2023 roku znakomicie rozpoczął kolejny. Srebro PZLA Halowych Mistrzostwa Polski U20 to ogromny sukces. (fot. UKS Vis)

Pięcioro reprezentantów UKS Vis Skierniewice wzięło udział w PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20. Krajowy czempionat wieńczący sezon halowy 2023/2024 odbył się w miniony weekend (9-11.02) we Wrocławiu. Wicemistrzem Polski na dystansie 60 metrów przez płotki został Bartosz Żaczkiewicz.

W stolicy Dolnego Śląska skierniewicki Vis w biegu na dystansie 60 metrów przez płotki  reprezentowali: Jagoda Nowakowska (U18), Ignacy Andrzejczak, Bartosz Żaczkiewicz i Jan Gołębiowski (U20). Piotr Boryna (U18) rywalizował w konkursie trójskoku.

Przed startem zawodów oczekiwania co do występu podopiecznych Jolanty Barskiej i Joanny Korwek były umiarkowane. Janek specjalizuje się w konkurencji 400 metrów przez płotki nie rozgrywanej w hali, a Ignacy i Bartosz są młodszym rocznikiem juniora starszego i musieli walczyć ze starszymi kolegami. Nadzieje medalowe oczywiście były.

Tuż przed startem zawodów Ignacy dysponował trzecim wynikiem wśród płotkarzy (8.04 sek.). Najlepszy zanotował Hubert Trościanka z ULKS Uczniak Szprotawa (7.97 sek.). Ósmy rezultat należał do Bartosza Żaczkiewicza (8.22 sek.).

We Wrocławiu zabrakło lidera tabel, a już biegi eliminacyjne pokazały, że finał może być pasjonującym wydarzeniem.

Swój bieg pewnie wygrał Jakub Zachara, drugi na krajowych listach z czasem 7.97 sek. Chwilę później nieco wolniej w swoim biegu najszybszy okazał się Ignacy Andrzejczak, a czas 8.02 sek. był nowym rekordem podopiecznego Jolanty Barskiej. Trzeci w tym samym biegu eliminacyjnym był Bartosz Żaczkiewicz, który pobiegł najszybciej w karierze notując rezultat 8.17.

W finale najszybsi zajęli środkowe tory 3-6, zawodnicy z gorszymi czasami eliminacji skraje 1-2 i 7-8. Wspaniale na 7. torze pobiegł Bartek Żaczkiewicz, który z rekordem życiowym 8.04 sek. wywalczył tytuł wicemistrzowski. Wygrał Jakub Zachara (7.88 sek.), a trzeci był Krzysztof Korzeniowski. Ignacy Andrzejczak minął linię mety jako piąty z wynikiem 8.11 sek. Gdyby Ignacemu udało się powtórzyć wynik z eliminacji byłby drugi. Warto wspomnieć, że chłopcy są młodszym rocznikiem juniora starszego.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu (15.02) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~FanDziałuSportuGS 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Czy mogło się tak zdarzyć, że wśród zawodników biegnących w finale byli, poza naszymi, również inni rok młodsi? Laikowi odnalezienie takiej informacji zajęło minutę. Ale to tak tylko, bo pisząc artykuł zadałbym sobie takie pytanie. Może nawet pokusiłbym się o dwa zdania więcej na ten temat. To dla Głosu. A dla Visowców: gorące gratulacje!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Unia rozbiła Legię

Maków gospodarzem skierniewickiego,...

Nagrodzeni za osiągnięcia sportowe

Ósemka gospodarzem ćwierćfinału mistrzostw...

Medale pływaków Nawy w Bełchatowie

Sierakowianka autorem niespodzianki. Lider pokonany

Spotkanie z Piotrem Nowakowskim: połączenie...

Test pływaków w stolicy, mistrzostwa łódzkiego...

Porażka młodzików Unii. Damian Kuligowski...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA