Czek od Pracowników VEKA Polska z Programu „1 Grosz” powędrował do Stowarzyszenia Hospicjum

Pracownicy VEKA Polska przekazali dla podopiecznych Hospicjum 1 200 złotych.  To już szósta edycja Akcji!

– To pierwszy tego typu program pracowniczy w Skierniewicach. Pomysłodawcy przyznają, że idea zrodziła się spontanicznie i wynikała z potrzeby naszych serc. Pokazujemy światu, że VEKA Polska to nie tylko fabryka produkująca profile okienne, VEKA Polska to Pracownicy którzy potrafią bezinteresownie nieść dobro potrzebującym!

Główne motto, które przyświeca pracownikom to „Dobroć dawana innym zawsze do Nas powraca”.

- Akcja spotka się z uznaniem mieszkańców, dlatego działamy szybko, pojawiają się nowe pomysły na wsparcie. Okazuje się, że osób potrzebujących jest bardzo dużo w regionie – przyznaje Mariola Gorajewska z działu HR w VEKA Polska. VEKA Polska chce mocno włączać się w akcje społeczne na terenie powiatu skierniewickiego.

- Tym razem delegacja VEKA Polska wraz z czekiem wybrała się do Hospicjum, aby przekazać zebrane pieniądze i dołożyć swoją cegiełkę do zakupu jednego z koncentratorów tlenu. Urządzenia przenośnego wspomagającego oddychanie ciężko chorym. Stowarzyszenie jest niezależną, pozarządową organizacją charytatywną powołaną do sprawowania wszechstronnej opieki nad osobami z zaawansowaną chorobą nowotworową i udzielania pomocy ich rodzinom w domach u chorych. Pomysł powołania w Skierniewicach tej jednostki powstał w 1999 roku. Patronką Hospicjum jest skierniewiczanka, honorowy Obywatel Miasta Skierniewice – pielęgniarka Anna Olszewska.

Hospicjum pragnie pomagać rodzinie i innym opiekunom chorego, aby wiedzieli jak radzić sobie z chorobą bliskiego człowieka, podejmuje starania o poprawę jakości życia chorego, szanując jego życiową postawę i poglądy, wspierając go w staraniach o zachowanie własnego, wybranego stylu życia i nie narzucając żadnych rozwiązań. Wyposażając w lekarstwa, opatrunki, pieluchy, środki przeciwbólowe, kroplówki, sprzęt rehabilitacyjny oraz koncentratory tlenu. Gwarantując opiekę psychologa, lekarza, pielęgniarki. „Dobroć to wielki dar, czyni Świat lepszym. Dziękujemy” – podkreśla Magdalena Kuśmierczyk – Prezes Stowarzyszenia.

– Zawsze podczas tego typu odwiedzin towarzyszą wielkie emocje. Najważniejsze to jednak efekt końcowy i radość osób, którym pomagamy – przyznaje Anna Kowalska z działu HR VEKA Polska.

– Bank Dobra VEKI nie zna granic i szykuje już kolejne charytatywne pomysły w długotrwałym Projekcie „1 GROSZ” na razie nie chcemy zdradzać szczegółów – podsumowuje Tomasz Sobieraj z VEKA Polska.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Unia rozbiła Legię

Stanisław Linart: „W powiecie też mam swoje...

Wizja rozwoju gminy i miasta Bolimów Marzeny...

Kołosowski: „Woda to dla gminy priorytet”

Słojewska: „Podejmę wszelkie środki, aby...

Z kim Lucja Skarżyńska chce rządzić?

Czesław Pytlewski kandydat na wójta gminy...

Powalczą o urząd wójta w Skierniewicach i...

Dębowa Góra: 350 tys. złotych na remont sali...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA