Zespół AZS (San Antonio Spurs) wygrał drugi turniej Jr NBA.

Zespół AZS (San Antonio Spurs) wygrał drugi turniej Jr NBA. (fot. Adam Michalski)

Zespół najmłodszych koszykarzy AZS Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego, w niedzielę (25.02) był gospodarzem drugiego turnieju Dywizji Southwest pod patronatem Krzysztofa Jażdżyka, Prezydenta Miasta Skierniewice rozgrywanego w ramach Jr NBA. Skierniewiczanie zmierzyli się z ekipami z Częstochowy, Łodzi i Kutna. Pierwszy turniej w ramach projektu odbył się w listopadzie.

Zespół AZS złożony z chłopców urodzonych w 2011 roku i młodszych, jesienią pomyślnie przebrnął przez proces rekrutacji do Jr NBA. Przed przystąpieniem do rywalizacji wylosował nazwę San Antonio Spurs i trafił do dywizji Southwest na Zachodzie. Przeciwnikami podopiecznych Mateusza Wierciocha i Przemysława Sasa są: Dallas Mavericks (PKK 99 Pabianice), Memphis Grizzlies (Crossbasket Łódź), New Orleans Pelicans (AK Iskra Częstochowa) i Houston Rockets (KS Kutno).

Pierwszy turniej Dywizja Southwest odbył się w listopadzie w Pabianicach skierniewickie Spurs pokonali KS Kutno (Houston Rockets) 22:20, ograli AK Iskrę Częstochowa (New Orleans Pelicans) 35:6 i przegrali z Dallas Mavericks (PKK 99 Pabianice) 16:41.

W niedzielę skierneiwiczanie ograli 43:20 AK Iskra Częstochowa, pokonali 27:18 Crossbasket Łódź i 31:29 KS Kutno. W marcu rywalizacja przeniesie się do Częstochowy.

W kwietniu (13.04) rozpocznie się faza play-off, rozgrywane zgodnie z regułami znanymi z NBA. Zespoły wschodnich i zachodnich konferencji sklasyfikowane na miejscach 1-8 zagrają systemem 1-8, 2-7, 3-6, 4-5.

W Jr NBA AZS reprezentują: Aleksander Bilski, Mateusz Bizoń, Stefan Frąc, Karol Grzejszczak, Oskar Kowalczyk, Bartosz Kozioł, Fabian Lewandowski, Antoni Niedziółka, Ignacy Pawłowski, Bartosz Piasecki, Antoni Płuciennik, Jan Sadowski, Tymoteusz Sobieszek, Bartłomiej Strożek, Filip Szczepaniak, Wiktor Szulc, Jakub Tkaczyk, Patryk Walendzik i Marcin Zwoliński. Trenerem jest Przemysław Sas.

Więcej o turnieju w najnowszym wydaniu (29.02) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Unia rozbiła Legię

Maków gospodarzem skierniewickiego,...

Nagrodzeni za osiągnięcia sportowe

Ósemka gospodarzem ćwierćfinału mistrzostw...

Medale pływaków Nawy w Bełchatowie

Sierakowianka autorem niespodzianki. Lider pokonany

Spotkanie z Piotrem Nowakowskim: połączenie...

Test pływaków w stolicy, mistrzostwa łódzkiego...

Porażka młodzików Unii. Damian Kuligowski...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA