Za nami czwarte sportowe święto osób z niepełnosprawnościami.

Za nami czwarte sportowe święto osób z niepełnosprawnościami. (fot. Adam Michalski)

Dzień po Gali Mistrzów Sportu, w Skierniewicach odbyło się kolejne wyjątkowe wydarzenie. W hali przy ulicy Pomologicznej, we wtorek (19.01) odbyły się zajęcia sportowe dla podopiecznych wszystkich klas Skierniewickiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W akcję zaangażowali się przedstawiciele Academii Gorila, Crossfit Skierniewice, Akademii Sztuk Walki Tiger, MKS Ósemka, Skier-Vis, były także zajęcia z zumby.

W minionych latach z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa (21.03) oraz Dnia Świadomości Autyzmu (2.04) podopieczni Skierniewickiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego brali udział w spotkaniach z różnymi dyscyplinami sportu podczas zajęć z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami.

W 2024 inicjator akcji Paweł Jaskuła zdecydował się na zmianę formuły spotkań. W hali przy ulicy Pomologicznej podopieczni ośrodka oraz zaproszeni goście z innych instytucji mogli wziąć udział w pikniku sportowym, na który złożyła się moc atrakcji.

Po uroczystym powitaniu gości uczestnicy spotkania wzięli udział w zajęciach zumby prowadzonych przez Justynę Sękalską. Później hala podzielona została na trzy sektory tematyczne. W jednym chętni poznawali tajniki judo pod opieką trenera Krzysztofa Ciszewskiego z Akademii Sztuk Walki Tiger. W drugim Szymon Kiwała z Crossfit Skierniewice demonstrował tajniki cross fitu, a w trzecim dużą dawkę pozytywnej energii zdobyli wszyscy ćwiczący pod opieką Przemysława Matuszewskiego z Academii Gorila.

Ostatnimi akcentami sportowego dnia były koszykówka i piłka siatkowa. W jednej części hali dziewczęta z MKS Ósemka z trenerem Adrianem El-Wardem zaangażowali się w zajęcia z basketu. W drugiej młode siatkarki Skier-Vis z trenerem Grzegorzem Hałatiukiem poznawały elementy siatkarskiego rzemiosła.

Wydarzenie odbywało się w przyjemnej atmosferze wzajemnego szacunku, a uśmiechy i radość po małych sportowych sukcesach podopiecznych pozostanie na długo w pamięci opiekunów i uczestników spotkania.   

– To było czwarte spotkanie trenerów różnych dyscyplin z uczniami SOSW, mające na celu wskazanie miejsc na mapie Skierniewic, gdzie osoby z niepełnoprawnościami mogą uprawiać różne dyscypliny sportowe – mówi Paweł Jaskuła, inicjator wydarzenia. – Od początku akcji zależy nam także na integracji środowiska sportowego reprezentowanego przez takie stowarzyszenia jak: Gorila Skierniewice, Akademia Sztuk Walki Tiger, MKS Ósemka, MKS Skier-Vis Skierniewice, Crossfit Skierniewice i Zumba Justyna Sękalska z osobami z niepełnosprawnościami – dodaje.

W wydarzeniu udział wzięli także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy SON, Zakładu Aktywności Zawodowej Balcerów i Wspólnej Troski.

Od początku akcji część podopiecznych ośrodka podjęło regularne treningi we wspomnianych stowarzyszeniach, a w Akademii Sztuk Walki Tiger powstała sekcja dla osób z niepełnosprawnościami.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Unia rozbiła Legię

Maków gospodarzem skierniewickiego,...

Nagrodzeni za osiągnięcia sportowe

Ósemka gospodarzem ćwierćfinału mistrzostw...

Medale pływaków Nawy w Bełchatowie

Sierakowianka autorem niespodzianki. Lider pokonany

Spotkanie z Piotrem Nowakowskim: połączenie...

Test pływaków w stolicy, mistrzostwa łódzkiego...

Porażka młodzików Unii. Damian Kuligowski...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA