społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 marca 2024 | 23:16 komentarzy 2
Stadion miejski przy ulicy Pomologicznej doczekał się uroczystego otwarcia.

Stadion miejski przy ulicy Pomologicznej doczekał się uroczystego otwarcia. (fot. Adam Michalski)

Po 20. miesiącach przerwy zespół Unii Skierniewice rozegrał mecz na płycie głównej stadionu miejskiego. Efekty modernizacji stadionu, w efektownej oprawie, w sobotni (23.03) wieczór podziwiał komplet 3000 widzów. Wcześniej przez kilka godzin był otwarty dla chętnych. W uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele władz, zarządu klubu Unia oraz Prezes Zarządu Generalnego Wykonawcy Firmy MIRBUD S. A. – Jerzy Mirgos.

W sobotę (23.03) Unia zmierzyła się z Legionovią Legionowo w ramach 22. kolejki rozgrywek 2023/2024 w pierwszej grupie 3 ligi. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Było to pierwsze spotkanie zespołu Kamila Sochy na głównej płycie nowego stadionu przy ulicy Pomologicznej. – Dobrze jest wrócić do domu. Stadion z wypełnionymi po brzegi trybunami wygląda imponująco – mówił przed meczem trener gospodarzy Kamil Socha.

Sobotnie spotkanie poprzedził piknik rodzinny, którego głównym elementem była prezentacja obiektu. Później nastąpiło uroczyste otwarcie. udział wzięli przedstawiciele władz, zarządu klubu Unia oraz Prezes Zarządu Generalnego Wykonawcy Firmy MIRBUD S. A. – Jerzy Mirgos.

– Prace przy trwały 18 miesięcy, mamy na stadionie 3000 miejsc siedzących. Przy okazji uroczystego otwarcia chciałbym w szczególności podziękować kadrze Mirbudu, z Markiem Rosą kierownikiem kontraktu na czele, za duże zaangażowanie. Życzę wszystkim, żeby ten pierwszy mecz zakończył się sukcesem – mówił Jerzy Mirgos.

Spotkanie miało efektowną oprawę, był pokaz laserów, sztuczne ognie, głośników wybrzmiał nowy, piłkarski "hymn" Unii…"Chodź, pomaluj mój świat" zespołu 2 plus 1, który będzie towarzyszył oprawie spotkań w Skierniewicach.

W przerwie meczu prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk uhonorował zasłużone postacie dla skierniewickiej piłki nożnej.

Więcej o wydarzeniu oraz meczu Unia – Legionovia w najnowszym wydaniu (28.03) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Wandzia 2 17 dni temu

  Na otwarciu stadionu było 3000 ludzi. Niektórzy przyjechali daleko spoza miasta. Stadion jest piękny, nowoczesny. To duma Skierniewic i to wszystko dzięki naszemu włodarzowi Prezydentowi Jażdżykowi. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś inny rządził Skierniewicami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~obserwator 1 27 dni temuocena: 100% 

  Piłkarsko: Szczęście że skończyło się tylko 0:0 bo to Legionovia mając 100-procentowe sytuacje może czuć większy niedosyt że nie wygrała (ostatnia drużyna ligi). Otoczka: Fajne otwarcie. Dopingu jak zwykle w Skierniewicach praktycznie 0. Ten niby klub kibica z trybuny B, niezorganizowany (w dużej mierze podchmielony) biegał z tym flagami przez godzinę wzdłuż trybun by wreszcie podnieść je do góry i dopiero w 2 połowie coś tam krzyczeć (to już głośniejsze były dzieciaki z trybuny A). Infrastrukturalnie: Przyzwoity obiekt, myślę że odpowiadający potencjałowi Skierniewic. Za chwilę będą roboty dodatkowe bo VIPy niech się cieszą że nie było ulewy i mogli bez parasoli siedzieć na swoich miejscach (nieosłonięta różnica poziomów dachu obiektu, przeoczenie?). Polityka: Jak zwykle żenująca. Klimczak to dla Skierniewic zasłużył się jedynie ulokowaniem narzeczonej w Energetyce. Ta lokalna też nie lepsza (sprzedawca telefonów usilnie próbujący się pokazać wszystkim, niczym modelka na wybiegu).

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Unia rozbiła Legię

Maków gospodarzem skierniewickiego,...

Nagrodzeni za osiągnięcia sportowe

Ósemka gospodarzem ćwierćfinału mistrzostw...

Medale pływaków Nawy w Bełchatowie

Sierakowianka autorem niespodzianki. Lider pokonany

Spotkanie z Piotrem Nowakowskim: połączenie...

Test pływaków w stolicy, mistrzostwa łódzkiego...

Porażka młodzików Unii. Damian Kuligowski...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA