Tutaj spożywcza sieciówka wybuduje kolejny sklep. To działka obok mostu przy ulicy Kościuszki w Godzianowie.

Tutaj spożywcza sieciówka wybuduje kolejny sklep. To działka obok mostu przy ulicy Kościuszki w Godzianowie. (fot. Beata Pierzchała)

– Wreszcie – mówi wójt. – Mieszkańcy od dawna czekają na ten sklep. Pierwsze informacje o tym, że sieciówka wybuduje kolejny sklep w Godzianowie pojawiły się w 2020 roku. Mimo sprzyjającej w gminie atmosferze, inwestycji nie udało się wtedy zrealizować.

Po prawie czterech latach Dino kolejny raz chce zainwestować w gminie Godzianów. W marcu do starostwa wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę. W planach jest budowa sklepu w tym samym miejscu, które wyznaczono pierwotnie. Starostwo tym razem nie widzi przeszkód.

– Wyraziłem zgodę na wybudowanie sklepu – mówi Mirosław Belina, starosta skierniewicki. – Droga jest już wyremontowana, most też został zmodernizowany, nie ma żadnych przeszkód, żeby jeździły tamtędy samochody dostawcze.

Mieszkańcy gminy Godzianów wielokrotnie podczas zebrań sołeckich wyrażali swoje niezadowolenie z powodu wstrzymywania inwestycji. Coraz wyższe ceny w sklepach powodują, że kupujący szukają alternatyw. W poszukiwaniu tańszego towaru mieszkańcy jeżdżą na zakupy do sąsiednich gmin.

– Nie wszyscy mogą jeździć i są zdani tylko na to, co jest u nas – podkreśla Andrzej Mozga, wójt gminy Godzianów, który przez półtora roku zabiegał o zgodę na wybudowanie sklepu.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu"Głosu" z 4 kwietnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA