Kwiatowy raj zatopiony w zieleniach - Arboretum w Rogowie

(fot. Beata Pierzchała)

Arboretum w Rogowie zaspokoi wszystkie zmysły. Wyciszy i pozwoli na wytchnienie. Kolorowy, pachnący ogród, wypełniony ptasim śpiewem, istnieje już 100 lat.  A zaczęło się od daglezji…

W 1923 roku prof. Edward Chodzicki – pierwszy kierownik Arboretum – założył pierwszą powierzchnię doświadczalną, na której posadził daglezję zieloną, to dało początek arboretum. Daglezja ma się dobrze, wciąż rośnie. Dziś to najwyższe w okolicy Rogowa drzewa, mają ponad 45 m wysokości.

Jest początek kwietnia, ale wiosna przyspieszyła. Wiele roślin, które powinny zakwitnąć w maju, kwitnie już teraz.

– Jeśli ktoś chce obejrzeć kolekcję naszych magnolii w rozkwicie, to musi się spieszyć – mówi Sylwia Bartkowska, dendrolog z Arboretum w Rogowie. – Trzeba zaplanować wycieczkę, jak najszybciej, bo niektóre magnolie już zaczynają przekwitać. Tylko magnolia purpurowa może zakwitnąć jeszcze raz w tym roku, na resztę trzeba będzie poczekać do kolejnej wiosny.

W pełnym kwitnieniu jest już większość rododendronów, kwitną byliny, w Ogrodzie Ginących Roślin Świata także wiele roślin rozpoczęło wegetację.

O ciekawostkach, które warto obejrzeć w arboretum, piszemy w papierowym wydaniu "Głosu" z 18 kwietnia. Polecamy waszej uwadze obszerną galerię zdjęć z tego pięknego miejsca. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA