Piotr Nowakowski o czytaniu i siatkówce w skierniewickiej bibliotece

(Łukasz Saptura)

Czy sportowcy mają czas na czytanie książek? To pytanie często nurtuje zarówno pasjonatów sportu, jak i miłośników literatury. Siatkarze z pewnością sięgają po książki mówił czołowy polski zawodnik tej dyscypliny sportowej, Piotr Nowakowski podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach.

Wielu z nas może być zaskoczonych tym, że sportowcy znaleźli czas na czytanie między treningami i meczami. Jednak, jak mówi w rozmowie z nami, Piotr Nowakowski, czas ten istnieje, choć jest ograniczony. Podczas wyjazdów, podróży autokarowych czy samolotowych, sportowcy mogą wyciągnąć książkę z plecaka i zatopić się w literackich światach.

- Czas na czytanie znajduje w czasie podróży na kolejny mecz. Wtedy jest go dużo. Książka jest o tyle dobra, że łatwo i szybko można ją wyjąć z plecaka i otworzyć na dowolnej stronie. Jednak tego czasu na czytanie jest mimo wszystko niewiele - mówi nam Piotr Nowakowski i podkreśla, że jest większość sportowców, których zna, nie tylko z kręgów siatkarskich, dużo czyta.

To, co sprawia, że książka jest tak atrakcyjna dla nich, to fakt, że można ją łatwo i szybko otworzyć, bez potrzeby ustawiania czytnika czy szukania odpowiedniego momentu w filmie czy serialu. Gość skierniewickiej biblioteki jest tradycjonalistą i zdecydowanie woli drukowane książki od elektronicznych czy audiobooków.

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach zorganizowane zostało przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 i projektu „Czytaj i wejdź do gry”.

Jedną z jego twarzy jest właśnie siatkarz Piotr Nowakowski, który jest jedną z najważniejszych postaci w polskim świecie siatkówki.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skierniewicach...

Dorota Stalińska gościła w Dyskusyjnym Klubie...

BAJM gwiazdą na święcie Reymonta

Mały - ale talent: Dziecięce talenty aktorskie...

Zdobyły Mistrzostwo Świata. Tancerki Art. Station...

Łódzkie na Plus

23. Makowska Majówka

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

189 prac wpłynęło w tym roku na skierniewickie...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA