z powiatu

Maków

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 kwietnia 2024 | 10:13 komentarzy 3
Ponad 4 mln zł dotacji na remont gminnej drogi

(fot. Beata Pierzchała)

Gmina Maków podpisała umowę o dofinansowanie z wojewodą łódzkim na zadanie „Przebudowa drogi gminnej nr 105308E w miejscowości Maków Kolonia, Słomków”. Dotacja wynosi prawie 4,2 mln złotych.

W ramach zadania wyremontowane i zmodernizowane zostaną ul. Ogrodowa w Makowie-Kolonii, a także ul. Kościelna w Słomkowie na łącznej długości 3,085 km. Na nowo zostanie wyznaczony pas drogowy, który będzie miał szerokość 10 metrów. Nowa jezdnia będzie miała 5,5 metra szerokości, po stronie oświetlenia ulicznego powstanie dwumetrowe pobocze z destruktu. Po drugiej stronie drogi będzie utwardzone pobocze o szerokości 0,75 m, po tej stronie będzie także rów odwadniający, tędy pójdzie wodociąg oraz hydranty. Przebudowa drogi rozpoczęła się w ubiegłym roku. Najpierw po jednej stronie jezdni zainstalowane zostało oświetlenie uliczne. Teraz rozpoczęło się układanie łącznika sieci wodociągowej pomiędzy Makowem a Słomkowem.

Wybudowanie drogi będzie kosztować ponad 4, 3 mln zł, za realizację tej części inwestycji będzie odpowiadać Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Finansowanie oświetlenia ulicznego pochodzi z Polskiego Ładu. Sieć wodociągową gmina wybuduje za pieniądze z własnego budżetu. Przewidywana całkowita wartość inwestycji to 5,88 mln złotych.

Ogólnie koszty własne przy realizacji zadania wyniosą 1,7 mln złotych. Nową drogą będzie można dojechać aż do krzyżówki w Słomkowie, gdzie można skręcić także do Jacochowa i Pszczonowa.

O inwestycji piszemy także w papierowym "Głosie" z 18 kwietnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Drogowiec 3 miesiąc temuocena: 100% 

  Za nasze pieniądze robi się dobrze kilku zainteresowanych osób związanych z Wójtem. I jeszcze ludzie go wybrali. Na koniec się jeszcze wmawia się ludziom że Słomkowa że to oni chcieli tej drogi a o innych się zapomina. Asfalt wodociąg latarnie dla działek rodziny na swoim. Kto na to pozwolił?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Marta 2 miesiąc temuocena: 0% 

  Pani Katarzyno to do Słomkowa jeździ Pani droga powiatowa, a nie przez ul. Ogrodową. Ta droga jest też bardzo potrzebna nam mieszkańcom Słomkowa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Katarzyna J. 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Nową drogą będzie można podjechać do działek rodziny zainteresowanych! Słomków czeka na ul. Źródlaną i to jest priorytet nie własne interesy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Maków

23. Makowska Majówka

Kurtyna antyodorowa już działa

Pierwsza komunia w Makowie

Będzie trzeci próg na wyremontowanej drodze?

W Makowie na czele rady stanął debiutant

Duże zmiany na horyzoncie. Rozbudowa bazy...

Gmina Maków: 7:7 w mandatach, języczkiem u wagi...

Rada sprzeciwiła się zwolnieniu kolegi

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA