Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 kwietnia 2024 | 12:08 komentarzy 1
Rozpoczęte w marcu prace przy modernizacji obiektu przy ulicy Tetmajera zostały wstrzymane. Ruszą po uzgodnieniach projektu z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

Rozpoczęte w marcu prace przy modernizacji obiektu przy ulicy Tetmajera zostały wstrzymane. Ruszą po uzgodnieniach projektu z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. (fot. Adam Michalski)

Rozpoczęte w marcu prace modernizacyjne na stadionie przy ulicy Tetmajera zostały wstrzymane. – Powodem są trwające aktualnie uzgodnienia dotyczące projektu na linii wykonawca – Polski Związek Lekkiej Atletyki – mówi Alina Malka z Wydziału Inwestycji Kubaturowych Urzędu Miasta Skierniewice. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na listopad 2024 roku.

Projekt "Wymiana nawierzchni tartanowej na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Tetmajera 7 w Skierniewicach" przewiduje: montaż nowego odwodnienia liniowego typu ACO SPORT na ławie betonowej, wykonanie nowej bieżni okrężnej 333,333 m o nawierzchni poliuretanowo-gumowej o grubości min. 13 mm typu Sandwicz koloru niebieskiego, geodezyjne wytyczenie linii w zakresie niezbędnym do prowadzenia zawodów przez PZLA i ich namalowanie, czy instalację zestawu do elektronicznego pomiaru czasu.

Ponadto użytkownicy doczekają się nowego, z nawierzchnią z mączki ceglanej, półkola do pchnięcia kulą z aluminiową obręczą progu.

Nowością będzie miejsce do rzutu dyskiem o nawierzchni betonowej w pierścieniu z płaskownika otoczone klatką wyczynową. Nowość na stadionie pojawi się po przekątnej względem miejsca do pchnięcia kulą.

Powstanie także nowy zeskok do skoku w dal o wymiarach 4,02 x 8,0 m. Wyposażony będzie w łapacz piasku o szerokości 50 cm wokół 3 boków i koryto polimerobetonowe z rusztem żeliwnym i gumową nakładką montowane na ławie betonowej.

Wykonawca rozpoczął od rozbiórek później prace zostały wstrzymane.

– Powodem są trwające aktualnie uzgodnienia dotyczące projektu na linii wykonawca – Polski Związek Lekkiej Atletyki, zależy nam na tym by obiekt uzyskał kategorię, która umożliwi organizację zawodów – mówi Alina Malka z Wydziału Inwestycji Kubaturowych Urzędu Miasta Skierniewice.

Do Skierniewic zawitają przedstawiciele PZLA i geodeta, którzy sprawdzą wszystkie parametry. Wtedy prace remontowe nabiorą tempa.

Zmianie ulegnie kosztorys inwestycji.

– Będzie większy niż zakładaliśmy, spowodowane to jest faktem, że zmieniona zostanie lokalizacja skoczni w dal, dla której trzeba będzie wykonać podbudowę – mówi urzędniczka. Rozbieg do skoku będzie miał 40 metrów długości.

Zakres prac zwiększy się także o demontaż starych ławek, a ich miejsce zajmą trybuny, które pomieszczą 100 osób.

– Biorąc pod uwagę wszystkie propozycje Ratusza koncepcja, która aktualnie jest realizowana jest optymalna – mówi Jolanta Barska, doświadczona trenerka. – Cieszymy się z tego, że na czas wstrzymania prac wykonawca zezwolił nam na korzystanie z boiska trawiastego na potrzeby treningów – dodaje.

O modernizacji obiektu przy ulicy Tetmajera będzie można przeczytać w najnowszym wydaniu (28.04) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec 1 28 dni temu

  Bardzo wszystko fajnie, ale czy pomyślano o miejscach parkingowych pod potrzeby tej inwestycji? Czy jak do tej pory bywało, to parkowanie odbywa się kosztem okolicznych mieszkańców, którzy nie mają gdzie zaparkować, bo wszystkie miejsca podczas zawodów zajęte są przez przyjezdnych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Młodziczki Ósemki w kadrze wojewódzkiej

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA