Z okazji Dnia Ziemi posadzono lipę na jednym ze skierniewickich skwerów

(Łukasz Saptura)

22 kwietnia to dzień, w którym cały świat skupia się na ochronie środowiska naturalnego. W tegorocznych obchodach Dnia Ziemi w Skierniewicach, szczególną rolę odegrała młodzież. Na jednym ze skwerów miasta zasadzono drzewo, symbolizujące troskę o naszą planetę i jej przyszłość.

To już czwarty rok z rzędu, kiedy skierniewicka Energetyka Cieplna organizuje akcję sadzenia drzew z okazji tego wyjątkowego dnia. Mateusz Jarczyński, prezes Energetyki Cieplnej, podkreśla, że zaangażowanie młodych ludzi w akcję ma głębsze znaczenie niż tylko sam akt sadzenia drzewa. To również forma edukacji ekologicznej, która wpisuje się w program nauczania szkół.

Tegoroczne wydarzenie było współorganizowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 9 w Skierniewicach, co dodatkowo podkreśla społeczny charakter inicjatywy. Dlaczego Energetyka Cieplna aktywnie angażuje się w takie działania? Prezes Jarczyński tłumaczy, że firma zdaje sobie sprawę z wpływu swojej działalności na środowisko naturalne:

- Dlatego właśnie pojawił się pomysł sadzenia drzew – każde nowo zasadzone drzewko to nie tylko ozdoba, ale także naturalny oczyszczacz powietrza, pochłaniający dwutlenek węgla. Plan na przyszły rok jest jeszcze ambitniejszy – Energetyka Cieplna zamierza posadzić kolejne drzewa, być może w jeszcze większej ilości.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy, zawsze konsultowany jest z konserwatorem. Dzień Ziemi w Skierniewicach staje się więc nie tylko okazją do symbolicznego gestu, ale także momentem refleksji nad naszą odpowiedzialnością za przyszłość naszej planety. Działania podejmowane przez lokalną społeczność oraz zaangażowanie władz pokazują, że troska o środowisko jest sprawą, która łączy nas wszystkich, niezależnie od wieku czy zawodu.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA