Jednym z gości cyklu

Jednym z gości cyklu "Podróże bliższe i dalsze" był Mateusz Sobierajski, który opowiadał o Islandii. (Centrum Kultury i Sztuki)

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie podróże stają się nie tylko sposobem na zwiedzanie nowych miejsc, lecz również okazją do poznawania różnych kultur, tradycji oraz ludzi. Potem z takich wojaży można dzielić się doświadczeniami z publicznością, między innymi w Centrum Kultury i Sztuki, gdzie od wielu lat są organizowane spotkania w ramach cyklu „Podróże bliższe i dalsze”.

W Skierniewicach miłośnicy podróży mają niepowtarzalną okazję na rozbudzenie swojej pasji i zgłębienie tajemniczych zakątków świata dzięki cyklowi spotkań z podróżnikami zatytułowanemu „Podróże bliższe i dalsze", organizowanemu raz w miesiącu przez Centrum Kultury i Sztuki.

„Podróże bliższe i dalsze” to cykl wydarzeń, który przyciąga osoby ciekawe świata, chcące poszerzyć swoje horyzonty i doświadczyć fascynujących historii opowiedzianych przez prawdziwych globtroterów. spotkania stanowią platformę do dzielenia się doświadczeniami podróży, inspirujących historii oraz praktycznych wskazówek dla tych, którzy marzą o własnych wyprawach.

Co sprawia, że „Podróże bliższe i dalsze" cieszą się tak dużą popularnością? Przede wszystkim, to niezwykła możliwość poznania świata poprzez oczy i opowieści tych, których nie potrafią spędzić dłuższego czasu w jednym miejscu. Każde spotkanie to symboliczna podróż w głąb egzotycznych kultur i malowniczych krajobrazów.

Niezwykła różnorodność tematów poruszanych podczas spotkań sprawia, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Od podróży po azjatyckie dżungle, przez wyprawy w głąb afrykańskich sawann, aż po odkrywanie tajemniczych zakątków Europy - każda opowieść jest fascynującą podróżą, która otwiera drzwi do nieznanych światów.

- Nasi goście zwiedzają różne zakątki świata, ale tematem spotkań są również przybliżające zakątki Polski. Podróżują na wiele sposobów - pieszo, autostopem, jachtostopem, konno, rowerami. Są to często amatorzy, którzy znaleźli w podróżowaniu sposób na życie. Gościmy również osoby nagradzane na festiwalach podróżniczych. Warto podkreślić, że nasi goście są zapraszani często z rocznym wyprzedzeniem dlatego, że podróżnicy też planują swoje wyjazdy dużo wcześniej pracując jako przewodnicy - mówi Wanda Łapińska z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

Koordynatorka cyklu „Podróże bliższe i dalsze” dodaje, że na spotkania z podróżnikami przychodzą osoby w różnym wieku. Do Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach przyjeżdżają osoby z miasta ościennych, zwłaszcza że w naszej okolicy to jedne tego typu wydarzenia poświęcone zwiedzaniu świata.

Wszyscy uczestnicy mają okazję do zadawania pytań, dzielenia się swoimi doświadczeniami oraz nawiązywania nowych znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach. „Podróże bliższe i dalsze" stały się nieodłączną częścią kulturalnego krajobrazu Skierniewic, przyciągając coraz większą liczbę uczestników z każdym kolejnym wydarzeniem.

Stałym bywalcem i wielbicielem spotkań z cyklu „Podróże bliższe i dalsze” jest dwunastoletni Tymoteusz Klimek.

- Lubię poznawać kraje i dowiadywać się o nich nowych informacji. Moim marzeniem jest zwiedzić wszystkie kraje na świecie. Bardzo mi zależy na tych spotkaniach, bo poznaje architekturę, historię i kulturę tych miejsc, o których opowiadają podróżnicy. Dzięki tym spotkaniom wiem, że każdy kraj, każde miejsce jest warte zobaczenia, przekonuje się coraz bardziej, że sam będę w przyszłości podróżnikiem i będę opisywać zwiedzane przeze mnie zakątki. Bardzo polecam te spotkania, bo wzbogacają w wiedzę, która nie zawsze jest w książkach. Sam zacząłem już zwiedzać stolice europejskie. Spotkania prowadzą wyjątkowi podróżnicy i lubię panią, która te spotkania organizuje bo jest dla mnie bardzo miła.

W marcu tematem spotkania była Czarnogóra, natomiast 25 kwietnia skierniewiczanka i miłośniczka krajów hiszpańskojęzycznych Dorota Kłąb będzie opowiadała o swojej podróży do Chile.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

kultura

Premiera spektaklu grupy teatralnej Com.pl.ex

Dyskusyjny Klub Filmowy: film dokumentalny "Cztery...

Pierwsza giełda płytowa w Skierniewicach –...

Finałowy koncert Festiwalu Muzyki Kameralnej i...

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Vinyl Market: pierwsza giełda płytowa w...

Klasyka anime w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA