Zastępca prezydenta Skierniewic nie zamierza wprowadzać się do ratusza

Prezydent Krzysztof Jażdżyk obsadził (24.04) zwolniony przez Jarosława Chęcielewskiego urząd. Zastępcą prezydenta została ekonomistka, naczelnik wydziału edukacji miejskiego ratusza, Iwona Górniak (na zdj.).

Iwona Górniak z rozbawianiem przyznaje: – Oczywiście, wiedziałam, że moja kandydatura jest brana pod uwagę przez prezydenta, ale muszę przyznać, że jeszcze w poniedziałek uczestniczyłam w typowaniu kandydatów na ten urząd.
Prezydent Krzysztof Jażdżyk w rozmowie z „Głosem” podkreśla: – Wymagania, ale i oczekiwania wobec kandydata na zastępcę prezydenta są bardzo duże. Byłem przekonany, że w gronie moich najbliższych współpracowników w ratuszu muszą znaleźć się osoby doskonale przygotowane merytorycznie, mające duże doświadczenie w kierowanie zespołem, znające specyfikę branż, nad którymi sprawować będą nadzór. Mówię również o osobach, które będą moimi partnerami w kreowaniu polityki w mieście. Pani naczelnik Górniak, dziś zastępca prezydenta podjęła trudne wyzwanie, razem zadbamy o rozwój Skierniewic.

Zastępca prezydenta miasta Iwona Górniak z wykształcenia jest ekonomistką, od 2005 roku pracuje w wydziale edukacji miejskiego ratusza. Zanim podjęła obowiązki naczelnik, zajmowała się finansami placówek oświatowych w mieście (ponad połowa budżetu miasta).

– W najśmielszych projekcjach nie przewidywałem takiego scenariusza w mojej karierze zawodowej – mówi.
Merytoryczna, nieuginająca się pod naciskiem środowiska oświatowego, konsekwentna – to najczęściej powtarzane opinie o naczelnik.

W środę (24.04) podjęła obowiązki. Porannej kawy nie było, bo pani prezydent dzień zaczyna zdrowo – od wody. Iwona Górniak w rozmowie z „Głosem” przyznała, że zaproponowała przełożonemu, by gabinet zastępcy prezydenta odpowiedzialnego w mieście za oświatę i sprawy społeczne znajdował się tam, gdzie wydziały, które mu podlegają, tj. w budynku przy ul. Senatorskiej, nie ratuszu, przy ul. Rynek.

Przeglądam regulaminy pracy poszczególnych wydziałów, obowiązki spoczywające na urzędnikach. W najbliższych dniach spotkam się z naczelnikami – mówi zastępca prezydenta.


Iwona Górniak na pytania o zmiany struktury organizacyjnej zastrzega, że, o ile ta będzie miała miejsce, wyniknie z rozmów ze współpracownikami, ich spostrzeżeń, wniosków.

Górniak podlegać będzie MOPR, jednostki oświatowe w mieście, ośrodki sportu, kultura, wydział rozwoju gospodarczego.

Najważniejszym, pierwszym dużym wyzwaniem na urzędzie będą lipcowe podwyżki pensji nauczycieli w mieście (ponad 900 etatów).

– W styczniu zmierzyliśmy się z pierwszą podwyżką, faktycznie, ten rok będzie wyjątkowy – potwierdza pełniąca dotychczas obowiązki naczelnik wydziału edukacji.

Iwona Górniak pytana o wyzwania związane z obowiązkami na jednym z trzech najważniejszych urzędów w mieście odpowiada: – Proszę dać mi czas na przygotowanie pełnej analizy. Jeden dzień to za mało, by uzbroić się w wiedzę, pozwalającą przedstawiać plan działania.

Jarosław Chęcielewski, który przez ostatnie dwie kadencja był jednym z najbliższych współpracowników prezydenta i sprawował obowiązki zastępcy, podkreśla: – O swojej decyzji poinformowałem, zanim dostałem propozycję, ale faktem jest, że prezydent Jażdżyk był gotów mi tę funkcję ponownie powierzyć. Najważniejszym powodem jest moje przywiązanie do roli radnego i chęć powrotu do tej pracy. Prowadziłem bardzo intensywną kampanię wyborczą, uznałem, że to dobry moment, by coś zmienić w życiu zawodowym i samorządowym (wywiad w aktualnym wydaniu „Głosu”).

Prezydent Jażdżyk  zaprzecza natomiast, jakoby z początkiem kadencji miał obsadzić na nowo etat zastępcy nadzorującego inwestycje w mieście. – Bardzo wysoko oceniam pracę Eugeniusza Góraja, cenię sobie fachowość jednego z moich najbliższych współpracowników – mówi samorządowiec.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 35

 • 20
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 8
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sałatka z arbuza

UKS Nawa na podium klasyfikacji medalowej

Razem przeżyli 50 lat. Jubileusze w Jeżowie

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skierniewicach...

Pięć lat młodsza od Niepodległej. Dużo zdrowia...

Dorota Stalińska gościła w Dyskusyjnym Klubie...

BAJM gwiazdą na święcie Reymonta

O pieniądzach PKP Cargo dla Unii, trwającej od...

Mały - ale talent: Dziecięce talenty aktorskie...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA